Uniwersytet Morski w Gdyni z nowym centrum sportu

11.08.2022

Uniwersytet Morski w Gdyni prowadzi inwestycję, w ramach której powstanie nowoczesne centrum sportu. Studenci będą mogli z niego korzystać już w 2024 r.

 

Uniwersytet Morski

 

Uniwersytet Morski w Gdyni podpisał umowę na budowę Centrum Sportu UMG firmą Budimex S.A. Kontrakt zostanie realizowany w formule „buduj”. Przekazanie budynku inwestorowi z pozwoleniem na użytkowanie zaplanowano w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. do czerwca 2024 r.

Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 r. poprzedniej hali sportowej. Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania obiektu modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa. Do końca 2022 r. wykonane zostaną prace przygotowawcze, geodezyjne, roboty ziemne, konstrukcyjne oraz instalacyjne.

Obiekt będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Powierzchnia zabudowy wynosi 2199,59 m², a powierzchnia całkowita – 6983 m². Kubatura liczy 38 460,21 m³. Wysokość budynku to 11,9 m.

– Cały obiekt zaprojektowany jest tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Przykładem niech będzie przestrzeń w hali sportowej, którą będzie można w miarę potrzeb dostosować do różnych zajęć sportowych czy rekreacyjnych. Można ją będzie np. szybko podzielić na trzy niezależne boiska do siatkówki, z których każde spełnia wymogi FIVB. Jeśli dodamy do tego ściankę wspinaczkową, strefę fitness, saunę, to widać, że dzięki temu obiektowi będziemy mogli znacznie poszerzyć i uatrakcyjnić ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla naszych studentów i pracowników – podkreśla dr Andrzej Lachowicz, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

 

Uniwersytet Morski

 

W skład Centrum Sportu UMG wchodzić będą m.in.:

 • pełnowymiarowa hala sportowa ze ścianką wspinaczkową;
 • 4 szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym;
 • szatnia dla sędziów i pracowników z zapleczem sanitarnym;
 • 2 pokoje dla trenerów;
 • przestrzeń usługowa;
 • pokoje gościnne z aneksami kuchennymi i łazienkami dla sportowców i sztabu szkoleniowego (dla 40 osób);
 • widownia na 130 osób;
 • zaplecze sanitarne dla widzów;
 • strefa fitness i siłownia;
 • przestrzenie biurowe, sala konferencyjna, przestrzeń techniczna;
 • parking podziemny na 49 miejsc.

 

Uniwersytet Morski

 

Projekt architektoniczny przygotowało biuro ART Projekt K&M Sp. z o.o. Otwarcie kompleksu sportowego zaplanowano na drugi kwartał 2024 r. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi blisko 55 mln zł. Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych i budżetu państwa w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury.

Uniwersytet Morski w Gdyni planuje także budowę nowego domu studenckiego usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby uczelni, będącego kontynuacją budowy centrum sportu jako etap drugi inwestycji.

 

Przeczytaj też:

Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy

Pływalnia w Pruszkowie powstanie przy szkole

Basen w Kostrzynie nad Odrą w budowie

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.