Pływalnia w Pruszkowie powstanie przy szkole

08.06.2022

Pływalnia w Pruszkowie zostanie wybudowana przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2023 r.

 

Pływalnia w Pruszkowie

 

Pływalnia w Pruszkowie zostanie wybudowana przez spółkę Moris Polska na zamówienie władz powiatu pruszkowskiego (województwo mazowieckie). Kryta pływalnia uzupełni zabudowę Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego.

Parter obiektu zajmie hala z dwoma nieckami basenowymi. Duży basen pływacki będzie miał wymiary 25 x 21 m i głębokość od 1,35 do 2 m. Drugi basen będzie służył do nauki pływania i będzie miał wymiary 17 x 5 m, a głębokość 1,3 m. Oprócz tego na parterze hali znajdą się trybuny dla 240 osób. Dwie szatnie (damska i męska) pomieszczą 160 osób. Szatnia dla rodzin i osób niepełnosprawnych przeznaczona będzie dla 10 osób. Piwnicę obiektu zajmą pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączonymi mediami. Wnętrza budynku zostaną wyłożone materiałem dopuszczonym do użytku przez dzieci.

 

Pływalnia w Pruszkowie

 

Pływalnia w Pruszkowie jest obecnie w fazie przygotowawczej przed zainicjowaniem budowy.

– Ponieważ mamy do czynienia z wymagającymi warunkami wodno-gruntowymi oraz bliskim sąsiedztwem innych nieruchomości, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych prac związanych z zabezpieczeniem i odwodnieniem wykopu. Wszystkie prace realizowane są zgodnie z założeniami. Konstrukcja budynku będzie mieszana z prefabrykowanymi płytami stropowymi. Oddamy obiekt z dwoma nieckami basenowymi, sportową oraz rekreacyjną, w unikatowej technologii łączącej trwałość, estetykę i walory użytkowe. Pływalnia będzie miała pełne wyposażenie w atrakcje wodne, oprzyrządowanie do zawodów pływackich oraz niezbędne akcesoria. Obiekt będzie certyfikowany przez Polski Związek Pływacki. Dach pływalni będzie tzw. dachem zielonym. Interesująca i atrakcyjna będzie elewacja, gdyż znaczną jej część zajmą żaluzje. We wszelkich robotach budowlanych zadbaliśmy o to, aby nie dezorganizować funkcjonowania Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, na którego terenie pracujemy – opowiada Anna Łapczyńska, kierownik kontraktu z ramienia Moris Polska.

Budowa pływalni w Pruszkowie jest współfinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020.

Stan surowy zamknięty obiekt osiągnie w I kwartale 2023 r., a oddanie pływalni do użytku planowane jest na wrzesień 2023 r.

 

Przeczytaj też:

Kryta pływalnia w Słupcy – „pływalnia kompaktowa”

Basen w technologii budownictwa pasywnego w Sulejowie

Modernizacja basenów pod kątem lepszej jakości wody basenowej

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in