Trzy pomysły na nowoczesną elewację domu

12.04.2023

Z jakich materiałów wykonać nowoczesną i wyróżniającą się elewację domu? Przedstawiamy propozycje estetycznych i trwałych materiałów elewacyjnych.

 

Nowoczesne, dekoracyjne materiały elewacyjne mają za zadanie upiększenie bryły i podkreślenie stylu budynku. Dodatkowo powinny pełnić funkcję ochronną, a więc muszą być odporne na warunki atmosferyczne, zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jaki trend będzie panował w 2023 roku?

 

Drewniane elementy elewacyjne

Sprawdzonym i ponadczasowym pomysłem na udekorowanie elewacji są drewniane deski lub panele. Drewno sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych projektach. Jego walory estetyczne docenia wielu inwestorów. W przypadku zastosowania drewna na zewnątrz, trzeba pamiętać o odpowiedniej impregnacji i konserwacji, które zapewnią wieloletnią trwałość tego materiału. Popularnością cieszą się też kompozytowe panele drewnopodobne. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a więc sprawdzą się w miejscach intensywnie użytkowanych np. na balkonie i tarasie.

 

elewacja domu

 

Nowoczesna elewacja z kamienia naturalnego

Kamień naturalny zyskuje coraz większą popularność jako materiał wykończeniowy w domu i na zewnątrz. Sprawdzi się w każdych warunkach i w różnych aranżacjach.

Naturalny kamień elewacyjny to jeden z najtrwalszych materiałów jaki można zastosować na budynku. Materiał ten charakteryzuje się długoletnią trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ma unikatową strukturę i barwę, dlatego też określany jest jako SOLIDNE PIĘKNO.

Kamień elewacyjny to bardzo dobry materiał na wykończenie ścian. Budynek zyskuje oryginalny wygląd. Kamień naturalny, nawet po wielu latach użytkowania, będzie wyglądał nowocześnie.

Najczęściej wybierane kamienie elewacyjne to łupki, kwarcyty, piaskowce oraz granity. Każdy dostępny jest w różnych formułach, wymiarach i strukturach powierzchni.

Liderem i zarazem jednym z największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która ma bardzo bogatą ofertę przeróżnych kamieni – m.in. granity, łupki, marmury, trawertyny i wiele innych rodzajów skał, które można zastosować na każdej powierzchni.

 

elewacja domu

 

Nowoczesne elewacje z płyt kompozytowych

Współczesne elewacje coraz częściej wykańczane są płytami kompozytowymi – zwłaszcza w dużych budynkach. Wytwarzane są z nich kasetony elewacyjne, np. aluminiowe, które znajdują zastosowanie przy tworzeniu elewacji wentylowanych. Elewacyjne płyty kompozytowe produkowane są w wielu kolorach i mogą imitować różne materiały – drewno, beton czy kamień.

Płyty kompozytowe są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, zachowują oryginalny kolor, mają dużą sztywność i wysoki stopień tłumienia dźwięków, są lekkie i łatwe w montażu. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają impregnacji, a więc są tańsze w utrzymaniu.

Elewacja to wizytówka domu, dlatego też powinna być wykonana z pięknych i trwałych materiałów. Zdecydowanie najtrwalszym ozdobnym materiałem elewacyjnym jest kamień naturalny – SOLIDNY, PIĘKNY i niepowtarzalny. To materiał umożliwiający realizację nieskończenie wielu pomysłów aranżacyjnych. Kamień elewacyjny z powodzeniem można łączyć z innymi sposobami wykończenia, np. z tynkiem, boniowaniem oraz drewnem.

 

elewacja domu

 

Więcej na: www.klink.pl

 

Materiał promocyjny firmy Klink International Sp. z o.o.

 

Polecamy:

>>> Zasady ogólne diagnostyki elewacji

>>> Elewacje domów jednorodzinnych

>>> Przeglądy elewacji wentylowanych

>>> Jak zapobiegać glonom na elewacji

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.