TOGETAIR 2023 otworzy Kadri Simson, komisarz ds. energii EU

11.04.2023

W IV Międzynarodowym Szczycie Klimatycznym TOGETAIR weźmie udział wielu ważnych gości – wśród nich będzie Kadri Simson, członkini Komisji Europejskiej.

 

TOGETAIR

 

– Zmiany klimatyczny postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023 – przekazała Kadri Simson, która otworzy swoim przemówieniem rozpoczynające się 20 kwietnia 2023 r. wydarzenie.

Kadri Simson jest działaczką partyjną i samorządową pochodzącą z Estonii, gdzie pełniła także funkcję ministra gospodarki i infrastruktury. Od 2019 r. jest członkiem Komisji Europejskiej jako komisarz do spraw energii.

Ponieważ w Europie trwa wojna, a od barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, według Kadri Simson najważniejszą sprawą w obecnej chwili dla całego naszego kontynentu jest jak najszybsze całkowite zredukowanie zależności energetycznej od Rosji. Dlatego potrzebujemy skutecznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie. W osiągnięciu tego celu ma pomóc europejski program REPowerEU, którego celem jest nie tylko zarzucenie dostaw surowców z Rosji, ale także wspieranie rozwoju OZE i upowszechnianie działań mających na celu oszczędzanie energii.

– Jesteśmy dumni, że tak renomowany gość z Komisji Europejskiej otworzy nasz szczyt. Zapraszamy na niego nie tylko polityków z Unii Europejskiej i oczywiście z Polski, ale także decydentów, przedstawicieli samorządów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, fundacje pozarządowe oraz dziennikarzy. Chcemy zbudować wspólne porozumienie ponad podziałami politycznymi czy terytorialnymi, pozwalające znaleźć rozwiązania finansowe, prawne i społeczne, które przygotują nas na wyzwania związane ze zmianami klimatu – mówi Agata Śmieja, współorganizatorka szczytu i prezes Fundacji Czyste Powietrze.

 

Kadri Simson, komisarz ds. energii EU (fot. Parlement EU)

 

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR będzie miał miejsce w przestrzeniach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 20–21.04.2023 r.

Zaproszenie na TOGETAIR 2023: https://www.youtube.com/watch?v=zyRBhhkEuMY

 

Podczas wydarzenia odbędą się 34 debaty i dyskusje przy okrągłych stołach.

Niektóre poruszane w czasie szczytu tematy to:

  • Smog kontratakuje. Zdrowie publiczne Polaków
  • Motoryzacja neutralna klimatycznie?
  • Jak droga będzie energia? Jak szybko nauczymy się ją oszczędzać?
  • Taksonomia, ESG i realizacja celów zrównoważonego rozwoju.
  • EcoRing – najtańsze czy najlepsze źródło energii i ciepła?
  • Jak wysoką cenę zapłacimy za śmieci?
  • Dekarbonizacja łańcuchów dostaw i logistyka ostatniej mili.
  • Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja produktów spożywczych.
  • Biznes w harmonii z naturą – wiarygodność i strategia marki.

Pełna agenda wydarzenia: https://togetair.eu/agenda/

 

Darmowa rejestracja na szczyt przez pierwszy tydzień: https://togetair.eu/dolacz-do-wydarzenia/

Biuro prasowe Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023: media@togetair.eu

 

 

Przeczytaj też:

WaterFolder Day 2023

XIV edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in