Strategia zrównoważonego rozwoju w Ruukki Construction

16.06.2021

Firma Ruukki Construction jako pierwsza dostarczać będzie stalowe produkty budowlane wytworzone bez użycia paliw kopalnych.

 

Ruukki Construction, spółka zależna Grupy SSAB, zamierza być pierwszą firmą oferującą swoim klientom stalowe produkty budowlane wytworzone bez użycia paliw kopalnych. Stal przeznaczona do ich produkcji pochodzić będzie z SSAB – będzie to tzw. „fossil-free” stal, wyprodukowana w oparciu o technologię HYBRIT opracowaną właśnie przez SSAB. Komercyjne wprowadzenie produktów na rynek zaplanowane jest na rok 2026. Już wcześniej jednak celem Ruukki jest pilotażowe wykorzystanie stali bez paliw kopalnych we współpracy z wybranymi klientami.

 

Ruukki Construction

 

Wykorzystanie stali bez paliw kopalnych to ważny krok dla Ruukki na drodze do spełnienia naszej obietnicy zrównoważonego rozwoju, która brzmi “W stronę budynków neutralnych węglowo”. Zobowiązujemy się do rozwoju naszej oferty w sposób, który pomoże naszym klientom redukować emisje dwutlenku węgla i dążymy do partnerstwa z klientami w tworzeniu łańcucha wartości bez paliw kopalnych od początku do końca cyklu życia budynków, mówi Sami Eronen, Prezes Ruukki Construction.

 

Stosowanie stali bez paliw kopalnych stanowi część nowej strategii Ruukki w zakresie zrównoważonego rozwoju, którą tworzą trzy obszary: oferta, działania operacyjne oraz odpowiedzialny partner.
Największy wpływ na ograniczenie emisji dwutlenku węgla firma Ruukki może mieć w zakresie zrównoważonej oferty i działań operacyjnych. Stosowanie stali wytworzonej bez użycia paliw kopalnych w naszych produktach ograniczy emisje dwutlenku węgla o około 85%. Dodatkowo, nasze energooszczędne rozwiązania obudowy mogą zmniejszać zużycie energii o 30% w cyklu życia budynku. W ramach działań we własnych zakładach zamierzamy zmniejszyć emisje dwutlenku węgla o 25% do 2026 roku.

Ambicją Ruukki jako odpowiedzialnego partnera jest zostanie najbezpieczniejszą firmą w branży produktów budowlanych, posiadanie najbardziej zaangażowanych pracowników i najbardziej zadowolonych klientów.

Dzięki technologii HYBRIT, firma SSAB zamierza być pierwszym producentem stali na świecie, który w 2026 roku wprowadzi na rynek stal wytworzoną bez użycia paliw kopalnych. HYBRIT to przedsięwzięcie joint venture firm SSAB, LKAB i Vattenfall.

Dowiedz się więcej na temat strategii zrównoważonego rozwoju na stronie internetowej Ruukki www.ruukki.pl/sustainability
Dowiedz się więcej na temat stali SSAB wytworzonej bez użycia paliw kopalnych www.SSAB.com/Fossil-free

 

Zobacz:

Współpraca betonu i stali

Kształtowniki zamknięte w projektowaniu układów kratowych hal

Stal wysokiej wytrzymałości – zastosowanie w konstrukcjach budowlanych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.