Środek przyśpieszający wysychanie tynków żywicznych

04.10.2010

Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają przedłużenie sezonu budowlanego, nawet pomimo wystąpienia pierwszych przymrozków. Firma Hufgard Optolith opracowała wysokospecjalistyczny środek PDA, przyspieszający wysychanie cienkowarstwowych tynków żywicznych, również w temperaturach poniżej zera.

Opady deszczu, duża wilgotność i niskie temperatury powietrza – tego typu czynniki znacznie wydłużają proces schnięcia tynku. Intensywne wietrzenie czy suszenie nałożonej warstwy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych może prowadzić do wystąpienia licznych pęknięć na jej powierzchni. Szczególnie w wyniku spadku temperatury poniżej +5ºC całkowite wyschnięcie tynku bywa problematyczne. Użycie PDA skraca ten proces nawet o 40 %, także w temperaturze dochodzącej do -3ºC. Jednocześnie środek w trakcie aplikacji nie powoduje utraty właściwości ochronnych tynku oraz nie wpływa na jego obróbkę. Produkt nadaje się też do bezpośredniego wymieszania z tynkiem tuż przed jego nakładaniem w stosunku 1% do ilości użytego materiału.

Środek PDA firmy Hufgard Optolith można stosować jako dodatek do tynków żywicznych akrylowych, siloksanowych i silikonowych oraz jako komponent do systemów dociepleń takich jak np. Optotherm 2001.

Zużycie: 0,25 kg / 25 kg tynku

Opakowanie: 1 kg

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in