Skanska i Politechnika Łódzka wspólnie rozwijają innowacje

18.08.2017

Skanska i Politechniki Łódzkiej będą wspólnie rozwijać nowoczesne technologie. Pierwszym krokiem są projekty badawczo-rozwojowe.

Właśnie podpisano umowę obejmującą pracę nad rozwojem zielonego i zrównoważonego budownictwa, nowoczesnych technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki oraz digitalizacji.

– Rozwój nowoczesnych rozwiązań wymaga stworzenia odpowiedniego środowiska do eksperckiej współpracy nauki i biznesu. Potencjał, jaki wiąże się z funkcjonowaniem uczelni w otoczeniu gospodarczym, jest ogromny. Kluczową rolę odgrywa tu transfer wiedzy i współdziałanie zmierzające do rozwoju nowych produktów, materiałów czy usług – mówi Marek Malinowski, dyrektor Centrum Badań i Innowacji Skanska.

 

Fot. Skanska

 

– Skanska jest jednym z pierwszych członków Rady Naukowo-Gospodarczej działającej przy Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska od 2003 roku. Od dziś nasze kontakty się jeszcze bardziej zacieśniły, ponieważ w myśl umowy o współpracy rozpoczynamy działania naukowo-badawcze, których celem jest realizacja wspólnych projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe – mówi dr hab. inż. Renata Kotynia, prof. Politechniki Łódzkiej, prodziekan do spraw innowacji i współpracy z gospodarką.

Za współpracę z Politechniką Łódzką odpowiada Centrum Badań i Innowacji, którego jednym z priorytetów jest ekspercka współpraca z ośrodkami badawczymi, uczelniami oraz partnerami zewnętrznymi. Podpisana umowa zakłada współpracę w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym pomiędzy Skanska S.A. i Politechniką Łódzką, Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.