Budowa Mennica Residence II w Warszawie

17.08.2017

Mostostal Warszawa rusza z budową nowej inwestycji mieszkalnej w samym centrum stolicy. Oddział Centralny podpisał umowę z Mennicą Polską S.A. na realizację nowoczesnego i luksusowego apartamentowca – Mennica Residence II.

Budynek mieszkalny, który wybuduje Mostostal Warszawa w kwadracie ulic Żelaznej, Grzybowskiej, Waliców i Pereca będzie nawiązywał stylem do miejskich rezydencji rodem z Manhattanu. Inspiracją dla architektów do stworzenia projektu osiedla były smukłe wysokościowce górujące nad Nowym Jorkiem.

Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Oddział Centralny Mostostal Warszawa pod dyrekcją Artura Soczewicy, a za prawidłowy przebieg realizacji kontraktu będzie odpowiadał zespół pod kierownictwem Roberta Nowaka (kierownik kontraktu) i Tomasza Żyluka (kierownik budowy). Nowy obiekt, powstający w ścisłym centrum Warszawy i rozciągający się na wysokość piętnastu pięter, stanie się częścią panoramy stolicy w przeciągu niespełna dwóch lat.

 

 

Mennica Residence będzie mieć niemal 45 tys. m² powierzchni całkowitej. Kubatura budynku wyniesie ok. 140 tys. m³. W obiekcie możemy wydzielić trzy części w podziale na garaż podziemny, część usługową i rezydencjalną. Powierzchnie usługowe zajmą dwie pierwsze kondygnacje, na których przewidziano 21 lokali usługowych oraz 5 lokali biurowych. Na parterze zaplanowano reprezentacyjny hall wejściowy o wysokości dochodzącej do 7 m. Dla części mieszkalnej (kondygnacje od 3 do 15) zaprojektowano 335 mieszkań, od jednopokojowych lokali po sześciopokojowe luksusowe apartamenty. Ostatnie kondygnacje są z kolei zarezerwowane na penthouse’y z dostępem do tarasów i ogrodów zimowych. W części podziemnej zaprojektowano trzykondygnacyjny garaż z jednym wjazdem podzielonym na dwie pochylnie jednokierunkowe oraz pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania budynku, takie jak węzeł c.o., przyłącze wody, hydrofornię, zbiornik retencyjny wody deszczowej, rozdzielnie energetyczne etc. W garażu przewidziano stanowiska postojowe oraz stanowiska na motocykle i rowery.

Obecnie na terenie pod zabudowę znajduje się przeznaczony do rozbiórki budynek AURUM. Dotychczas funkcjonował w nim Gabinet Numizmatyczny Mennicy Polskiej. Elewację biurowca od strony ulicy Waliców stanowi historyczna ściana murowana, która zostanie wkomponowana w projektowane budynki. Utworzony przez Niemców podczas II wojny światowej mur wyznaczał granicę między aryjską częścią miasta a terenem warszawskiego getta. Do dzisiaj zachowały się tylko nieliczne fragmenty murów getta w Warszawie: w podwórku między ulicą Złota 62 a Sienną 55 i ul. Waliców 11. Zabytkowy mur na czas realizacji będzie również odpowiednio zabezpieczony. W obrębie budowy znajduje się także historyczny budynek browaru Hermana Junga, który wraz z murem został wpisany do rejestru zabytków jako relikt historycznej zabudowy przemysłowej.

– Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z Mennicą Polską przy tak interesującym projekcie. Po pierwsze, ze względu na prestiżową lokalizację w centrum Warszawy. Pod drugie, z uwagi na skalę inwestycji i zachowanie zabytkowej architektury, w tym fragmenty muru od ulicy Waliców, które stanowiły zachodnią granicę małego Getta oraz rewitalizację starego browaru Junga, który niegdyś funkcjonował w tym miejscu – powiedział Artur Soczewica.

Biuro projektowe: BBGK ARCHITEKCI Sp. z o.o.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 103 150 313,96 zł netto. 

 

Parametry techniczne:

Liczba kondygnacji nadziemnych: 15

Liczba kondygnacji podziemnych: 3

Powierzchnia całkowita: 44 919,74 m²:

– cz. nadziemnej: 31 052,90 m²

– cz. podziemnej: 13 866,84 m²

Powierzchnia netto: 34 938,53 m²:

– cz. nadziemnej: 22 757,03 m²

– cz. podziemnej: 12 181,50 m²

Powierzchnia użytkowa mieszkań: 15 634,71 m²

Powierzchnia użytkowa usług i biur: 3 540,61 m²

Kubatura: 139 160,99 m³

Liczba mieszkań: 335

Liczba lokali usługowych: 21

Liczba lokali biurowych: 5

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.