Skalne inspiracje – kostka brukowa z kolekcji Polbruk Petra

24.11.2010

Nieregularna faktura, niepowtarzalne kształty i stonowana kolorystka to do niedawna cechy wyróżniające jedynie nawierzchnię z naturalnego kamienia.

Polbruk Petra to doskonała propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe rozwiązania oraz klasyczną elegancję. To kostka brukowa, która swą strukturą i formą nawiązuje do kamienia łupanego, dzięki czemu nawierzchnia przypomina tę wyłożoną z naturalnej skały, a nasza posesja prezentuje się niezwykle gustownie. Kolekcja Polbruk Petra składa się z 12 podstawowych elementów o identycznych kształtach oraz wymiarach 36,4 x 26,8 cm. O wyjątkowym charakterze Polbruk Petra stanowi zróżnicowany układ fug wewnętrznych, który sprawia, że każdy element nabiera niepowtarzalnego wyrazu. Tymczasem kostki o pozornie przypadkowych i nieregularnych kształtach, dzięki jednakowej formie i takim samym rozmiarom z łatwością ułożyć można na tarasie czy ogrodowych alejkach, tworząc unikalną, a zarazem spójną kompozycję. Dopełnieniem całej aranżacji będą trzy, dodatkowe elementy brzegowe, które umożliwią kunsztowne i estetyczne wykończenie nawierzchni.

 

 

Patio, taras, ogrodowe ścieżki czy podjazd do garażu muszą współgrać z charakterem otoczenia oraz stylem budynku. Polbruk Petra to nie tylko niepowtarzalne wzornictwo, ale również bogactwo naturalnych kolorów, dzięki którym z łatwością dopasujemy kostkę do elewacji domu, dachu, czy stolarki. Miłośnikom egzotycznych podróży z pewnością przypadnie do gustu kostka w kolorze sahara, utrzymana w brązowo-piaskowej tonacji, przypominającej pustynne piaski. Onyx to z kolei ciekawy melanż kolorystyczny, uzyskany z połączenia biało-szaro-pomarańczowych barw. Natomiast kostki w nieco ciemniejszym, szaro-grafitowym kolorze alpen doskonale kontrastować będą z jasną elewacją domu, a nawierzchnia w tych barwach, będzie stanowić zdecydowany akcent dekoracyjny wokół budynku. Dodatkową zaletą kostek Polbruk Petra jest ich ośmiocentymetrowa grubość, dzięki której nawierzchnia będzie niezwykle wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia. Z powodzeniem układać można ją w miejscach o dużym obciążeniu, jak na przykład na podjazdach do garażu czy na chodnikach.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in