Seminarium BUDUJ ZE STALI

27.02.2019

13 lutego br. w ramach targów BUDMA odbyło się seminarium zorganizowane przez partnerów Programu BUDUJ ZE STALI „Innowacyjne rozwiązania w branży konstrukcji stalowych”.

 

 

Pierwsza prezentacja wygłoszona w trakcie seminarium, której autorem był Dawid Zając z firmy ArcelorMittal Commercial Long Polska sp. z o.o., poświęcona została współczesnym gatunkom stali konstrukcyjnych. Kontynuacją tej tematyki była prelekcja Marty Dziarnowskiej, reprezentującej ArcelorMittal Europe – Flat Products, która skupiła się na pojęciu Steligence – jest to kierunek wyznaczany przez firmę, polegający na obiektywnej metodologii i zrównoważonym wyborze materiałów, technologii i rozwiązań stosowanych podczas danej realizacji.

W trakcie seminarium dużo mówiono o nowoczesnym oprogramowaniu BIM (prezentacja Wiktora Ciecieląga z firmy Construsoft sp. z o.o.) i przemyśle 4.0, o którym opowiedział Zenon Jędrocha – wiceprezes Zarządu STALPROFIL S.A. Zwieńczeniem były wystąpienia Piotra O. Koryckiego – pełnomocnika Zarządu PRUSZYŃSKI ds. wdrożeń, który poruszył tematykę lekkich ścian osłonowych w kontekście wymogów bezpieczeństwa pożarowego, oraz Bartłomieja Baudlera – dyrektora zarządzającego KERSTEN EUROPE sp. z o.o., który opowiedział o zastosowaniu stalowych elementów łukowych w nowoczesnej architekturze.

 

Maciej Ślusarski

 

 

Czytaj też: Debata o strategii rozwoju budownictwa w Polsce

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.