Sala koncertowa w Toruniu

11.04.2013

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt z Urzędem Miasta Toruń na budowę kompleksu kulturalno-kongresowego na Jordankach.

Projekt sali koncertowej na Jordankach wybrano ponad pięć lat temu, a przetarg na realizację inwestycji ogłaszano dwukrotnie.

Wzniesiona na obrzeżach miasta wielofunkcyjna sala koncertowa służyć będzie organizacji imprez koncertowych, teatralnych, operowych i kongresowych. Budynek będzie miał sześć kondygnacji i około 22 tys. m² powierzchni. W jego wnętrzu znajdą się: sala ze sceną mającą kanał dla orkiestry z widownią na 900 miejsc i scena plenerowa na 300 miejsc, a także pomieszczenia techniczne, administracyjne i socjalne. Obok obiektu powstanie parking na 185 stanowisk.

 

 

Wielofunkcyjna sala składać się będzie z kilku modułów połączonych od góry szklanymi taflami, dzięki którym inwestycja będzie widna i przestrzenna. Dodatkowo system podwójnych ścian zapewni jej oszczędność ciepła i dobrą izolację od ulicznego zgiełku. Projekt wykonała pracownia Menis Arquitectos.

Region Północny Mostostalu Warszawa zrealizuje inwestycję w ciągu 25 miesięcy. Wartość kontraktu to niespełna 158 mln zł brutto.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.