Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe

31.08.2018

W lipcu br. ogłoszono 493 wyniki postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 2,5 mld zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska, magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Poniższe zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

W relacji miesięcznej – względem czerwca – ilość pozytywnie rozstrzygniętych postępowań przetargowych (zakończonych wybraniem wykonawcy zamówienia) pozostała na tym samym poziomie. Zmniejszyła się natomiast łączna kwota wartości zamówień o ok. 600 tys. zł.

Najwięcej rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży zostało ogłoszonych w województwie mazowieckim. W badanym okresie były to 84 wyniki. Mazowieckie po raz kolejny w tym roku zostało województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę. Suma wszystkich wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 899,7 mln zł.

 

Fot. © Tupungato – Fotolia.com

 

Analiza zmonitorowanych informacji pod kątem łącznej wartości wygranych postępowań przetargowych pokazała, że najwyższą kwotą może się pochwalić TRAKCJA PRKII S.A. Najdroższy przetarg w branży budownictwo wielkogabarytowe, którego wynik opublikowano w lipcu, dotyczył „Zaprojektowania i wykonania robót w ramach projektu Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odc. linii kolejowych nr 406, 273 351 – Zadanie A”. Postępowanie zostało ogłoszone przez PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A. Wartość przetargu wyniosła 390 088 562,01 zł. Zwycięzcą została firma TRAKCJA PRKII S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.