Rozbudowa Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

04.06.2020

Na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni wybudowany zostanie wielofunkcyjny budynek, w którym znajdą się między innymi sale wykładowe i audytorium, pokoje, kuchnia, stołówka. Koszt inwestycji to 55 milionów złotych.

 

Nowy budynek powstanie na terenie Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69. Inwestycja realizowana będzie w miejscu przeznaczonego do rozbiórki betonowego boiska.

 

 

 

Według koncepcji na parterze powstanie kuchnia i stołówka z możliwością całodziennego żywienia do 300 osób. Na pierwszym piętrze znajdzie się 6 sal wykładowych oraz audytorium na 70 osób. Kolejne kondygnacje wypełnią pokoje studenckie. W planach jest 100 pokoi jednoosobowych oraz 50 pokoi dwuosobowych dla podchorążych ostatnich roczników i kadry Marynarki Wojennej przebywającej na kursach specjalistycznych. W przestrzeni tej zaprojektowano również 4 sale szkoleniowe. Natomiast na ostatnim piętrze ma być sala konferencyjna i mesa oficerska. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także infrastruktura towarzysząca: droga dojazdowa, droga przeciwpożarowa czy ciągi piesze. Rozbudowany będzie też parking.
 

Zobacz też:

 

 

Koncepcja architektoniczna nowego budynku powstała w ramach konkursu, który ogłosiła uczelnia. Wygrała go firma Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni. Oprócz nagrody finansowej, w wysokości 15 tysięcy złotych, otrzymała ona także zaproszenie do postępowania z „wolnej ręki” na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Budowa będzie finansowana w całości ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Szacowany termin zakończenia inwestycji to 2023 rok.

 

 

Urząd Miasta Gdyni

Wizualizacje: materiały Kowalski Architekci Sp. z o.o., źródło: www.gdynia.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in