Budowa Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego

04.06.2020

Klinikę Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie zbuduje i rozbuduje konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i Ed. Zueblin A.G.

 

 

Umowa na realizację Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego została podpisana z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie i obejmuje budowę oraz przebudowę pomieszczeń kliniki przy ul. Szaserów 128 w Warszawie. W ramach kontraktu w pierwszym etapie powstanie nowy obiekt kliniki okulistyki, a w drugim przebudowane zostaną istniejące pomieszczenia w budynku głównym na drugim piętrze.

Nowa Klinika Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego składać się będzie z dwóch brył: głównej z czterema kondygnacjami oraz drugiej z sześcioma kondygnacjami, przylegającej do istniejącego budynku kliniki. Całość będzie skomunikowana z istniejącym budynkiem łącznikiem na wysokości drugiego piętra. Łączna powierzchnia nowo wybudowanych obiektów będzie wynosić 5632 m², a kubatura – 18 802 m³. Na parterze zostaną zlokalizowane między innymi: poradnia okulistyczna, poczekalnie oraz główny hall wejściowy z rejestracją. Na pierwszym piętrze znajdą się: poradnia leczenia siatkówki oraz część administracyjna. Druga kondygnacja natomiast przeznaczona będzie na blok operacyjny z trzema salami. W obiekcie powstaną również pomieszczenia dla personelu, sals wykładowa i sala telemedyczna.

 

 

Dotychczasowy budynek kliniki, czyli bloki E1 i E1/2, będzie przebudowany. Na drugim piętrze wykonane będą prace modernizacyjne mające na celu podniesienie standardu pracy personelu oraz komfortu użytkowników. Przebudowane według nowej aranżacji pomieszczenia kliniki wyposażone zostaną w nowe instalacje elektryczną, oświetleniową,  niskoprądowe, gazów medycznych, wody oraz kanalizacji sanitarnej i wentylacji mechanicznej. Prace w ramach kontraktu obejmą także konieczną infrastrukturę zewnętrzną.

Wartość inwestycji wynosi 45,06 mln zł brutto. Realizację zaplanowano na okres: I kwartał 2020 r. – II kwartał 2022 r.

 

Źródło: STRABAG Sp. z o.o.

Wizualizacje: Pantel Studio

 

Czytaj także: Nowy szpital w Legionowie pod Warszawą

Na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku zawisła wiecha

Instalacje sanitarne w szpitalach – zagrożenie czy ochrona przed zakażeniami bakteryjnymi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.