Dworzec Roku 2020

05.06.2020

W Polsce jest ponad 630 dworców kolejowych. Który jest najładniejszy i w pełni przyjazny podróżnym? Ruszyła trzecia edycja konkursu „Dworzec Roku”, do którego można zgłaszać najlepsze polskie dworce.

 

Z polskich dworców kolejowych korzystają miliony podróżnych rocznie. To obiekty zabytkowe, pełne interesujących detali architektonicznych, i nowoczesne, w których zastosowano najnowsze rozwiązania techniczno-budowlane ukierunkowane na ochronę środowiska. Zbudowane zostały w różnych epokach i stylach architektonicznych, różnią się wielkością, zakresem dostępnych usług. Ale łączy je jedno: są miejscami, w których zaczynamy i kończmy nasze podróże koleją: i te dalekie, do miejsc wypoczynku, i te codzienne, związane z dojazdami do pracy czy szkoły.

 

Fot. PKP. Dworzec w Malborku

 

Fot. PKP. Dworzec w Przemyślu

 

Fot. PKP. Dworzec kolejowy we Wrocławiu

 

Fot. PKP. Dworzec kolejowy w Opolu
 

Polskie Koleje Państwowe zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Dworzec Roku”, którego kolejna edycja tradycyjnie organizowana jest przez Fundację ProKolej oraz Fundację Grupy PKP. Podczas konkursu PKP planuje prezentować bardzo ciekawe, choć niekoniecznie dobrze znane polskie dworce. Konkurs to również okazja do zebrania i propagowania dobrych praktyk w obsłudze podróżnych, promowania dworców nowoczesnych i funkcjonalnych, ale również do popularyzacji miejscowości, w których się znajdują.

Zobacz też:

 

Fot. Wyremontowane wnętrze dworca w Białymstoku (fot. Budimex SA)
 

"Dworzec Roku". Jak wziąć udział w konkursie?

W pierwszym etapie konkursu (od 18.05 do 20.07.2020 r.) na stronie dworzec-roku.pl będzie można zgłaszać dworce. Regulamin konkursu obejmuje czynne dworce kolejowe, na co dzień otwarte dla podróżnych. Największe szanse na nominacje do grona finalistów mają przede wszystkim te obiekty, które przeszły przemianę. Równolegle z formularzem nominacji pojawią się również pytania o najważniejsze cechy przyjaznego dworca kolejowego i subiektywną listę priorytetów w tym zakresie. Po zamknięciu etapu zgłoszeń przeprowadzone zostaną audyty, które pozwolą zweryfikować zgłoszenia. W rezultacie powstanie lista dziesięciu dworców –finalistów konkursu, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Jeden na podstawie głosów niezależnego jury, drugi w głosowaniu internautów. Wszystkie szczegóły i formularz zgłoszeniowy, wraz z ankietą są dostępne na stronie www.dworzec-roku.pl.

 

PKP S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in