Projektowanie, budowa, eksploatacja budynków o niemal zerowym zużyciu energii. SZKOLENIA

06.06.2024

Bezpłatne szkolenia dla pracowników branży budowlanej uruchomił projekt nZEB Ready.

 

W programach szkoleń organizatorzy kładą nacisk na praktyczne aspekty wdrażania nZEB, mają pomóc branży budowlanej sprostać wyzwaniom związanym z nowymi standardami energetycznymi, a tym samym przyspieszyć transformację sektora w kierunku bardziej zrównoważonego budownictwa.

 

Budowanie dla przyszłości – oszczędność energii i minimalny wpływ na środowisko

Wzrastająca świadomość ekologiczna i rosnące ceny energii sprawiają, że budownictwo energooszczędne staje się coraz bardziej istotne. Domy budowane w standardzie nZEB zużywają kilkakrotnie mniej energii na ogrzewanie niż starsze budynki o podobnej powierzchni, co przekłada się na niższe rachunki za energię, większe bezpieczeństwo energetyczne i mniejszy ślad węglowy.

 

Budowa z myślą o efektywności energetycznej i minimalnym wpływie na środowisko to nie tylko kwestia troski o planetę, ale również wymierna korzyść dla portfeli mieszkańców. Inwestycja w dom nZEB zwraca się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie i chłodzenie, a także zwiększa komfort użytkowania budynku – mówi Katarzyna Korczak z Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia, partnera projektu nZEB Ready.

 

Budynek o niemal zerowym zużyciu energii (nZEB) charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Część energii powinna pochodzić z odnawialnych źródeł, takich jak panele fotowoltaiczne lub pompa ciepła.

 

>>> Budynki blisko zeroenergetyczne w Polsce

>>> Renowacja energetyczna zasobów budowlanych w Polsce

>>> Budynki blisko zeroenergetyczne – zastosowanie pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych

 

szkolenia nZEB

Fot. stock.adobe.com – enotmaks

 

Specjalistyczne szkolenia dla branży budowlanej

Projekt nZEB Ready oferuje bezpłatne szkolenia dla osób pracujących w branży budowlanej, których celem jest wzmocnienie kompetencji w zakresie budownictwa energooszczędnego. Podczas szkoleń omawiana będzie m.in. tematyka:

 • mostków termicznych,
 • wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
 • systemów zacieniania budynków,
 • praktycznych umiejętności budowlanych dla standardu nZEB,
 • wdrażania nZEB w jednostce samorządu terytorialnego.

Szkolenia skierowane są do:

 • pracowników sektora budowlanego na wszystkich szczeblach (m.in. architektów, konstruktorów, projektantów instalacji, inżynierów budowy, wykonawców, montażystów);
 • specjalistów ds. efektywności energetycznej (w tym audytorów, certyfikatorów);
 • pracowników samorządów;
 • uczniów i studentów;
 • inwestorów i właścicieli budynków;
 • innych osób zainteresowanych tematyką budownictwa energooszczędnego.

Szkolenia realizowane są w formule hybrydowej, co oznacza, że uczestnicy mogą brać w nich udział stacjonarnie w Konstantynowie Łódzkim lub online na platformie edukacyjnej.

 

Więcej informacji na temat szkoleń, w tym programów, terminów i rejestracji, można znaleźć na stronie internetowej projektu nZEB Ready: https://www.proakademia.eu/nzeb-ready/szkolenia/.

 

O projekcie

Projekt nZEB Ready jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Horizon 2020. Celem projektu jest zwiększenie gotowości rynku do wdrażania budynków nZEB w pięciu krajach Europy: Bułgarii, Chorwacji, Polsce, Portugalii i Rumunii. Projekt obejmuje szereg działań, m.in. szkolenia, doradztwo i kampanie informacyjne.

 

Źródło: Centrum Badań i Innowacji PRO-AKADEMIA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in