Pozwolenie na budowę kolejnych dwóch odcinków autostrady A2

23.09.2010

21 września wojewoda łódzka podpisała pozwolenie na budowę dla dwóch odcinków autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy. Prace budowlane na tych odcinkach mają rozpocząć się na przełomie września i października tego roku.

Odcinek A o długości ponad 29 km zbuduje konsorcjum firm, którego liderem jest China Overseas Engineering Group za blisko 755 mln zł, natomiast odcinek B o długości 17 km zbuduje konsorcjum, którego liderem jest firma Mostostal Warszawa za kwotę 843,5 mln zł.

 

 

Pierwszą decyzję o pozwoleniu na budowę dla odcinka D autostrady A2 od Strykowa pod Łodzią do podwarszawskiej Konotopy wydał wojewoda mazowiecki. Wykonawcą tego ponad 17-kilometrowego odcinka jest firma Strabag.

92-kilometrowa autostrada A2 połączy Stryków z Konotopą w czerwcu 2012 r. Inwestycja w skład której wchodzi 5 odcinków zostanie zrealizowana kosztem 3,2 mld zł, taniej o 2,5 mld zl niż zakładał kosztorys.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.