Umowa na ostatni odcinek autostrady A4 na Podkarpaciu podpisana

23.09.2010

23 września w obecności ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, podpisano w rzeszowskim Oddziale GDDKiA umowę na budowę ostatniego, najdłuższego odcinka autostrady A4 na Podkarpaciu, od W. Rzeszów Wschód do W. Jarosław Wierzbna.

Podczas uroczystości minister Grabarczyk powiedział m.in. że po wybudowaniu całej autostrady A4, Podkarpacie będzie najlepiej połączonym z Europą regionem wschodnim w Polsce. Zaznaczył również, że podkarpacki odcinek autostrady udało się zakontraktować w niespełna rok.  

W uroczystości uczestniczyli również generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad Lech Witecki, wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta, przewodniczący Komisji Infrastruktury poseł Zbigniew Rynasiewicz, a także przedstawiciele wykonawców.

Liczący ponad 41-kilometrów odcinek autostrady A4 będzie przebiegał przez województwo podkarpackie i przecinał powiat rzeszowski (gminy Trzebownisko, Krasne), powiat łańcucki (gmina Czarna, miasto Łańcut, gmina Białobrzegi) i powiat przeworski (gminy Przeworsk, Tryńcza, miasto Przeworsk).

Wykonawcą jest konsorcjum firm z Liderem: Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie i partnerem: DOPRASTAV a.s. z siedzibą w Bratysławie.

Wybrana oferta zawiera najkorzystniejszy bilans ceny i długości okresu gwarancji jakości. Kryterium wyboru Wykonawcy to cena  – 90% i gwarancja jakości – 10%. Wybrane konsorcjum zaoferowało wybudować ten odcinek A4 za kwotę brutto 2,195 mld zł przy udzieleniu maksymalnego okresu gwarancji jakości tj. 120 m-cy. Termin realizacji to 21 miesięcy. Projekt przewidziany jest do współfinansowania ze środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz ze środków budżetowych.

 

Źródło: MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.