Powstanie galeria Karuzela Puławy

27.10.2021

W październiku 2021 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę Karuzeli w Puławach. Będzie to największe centrum handlowe w mieście. Otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.

 

Galeria Karuzela Puławy powstaje przy ul. Dęblińskiej, na terenie po hipermarkecie Tesco. Projekt jest dość nietypowy, ponieważ zakłada przebudowę istniejącego tam obiektu, a nie budowę od zera.

 

Park handlowy będzie miał powierzchnię 14000 mkw. Powstanie parking na 560 samochodów. W galerii znajdą się sklepy znanych marek. Inwestor Karuzeli ma już podpisane umowy najmu m.in. z: Sinsay, Cropp, House, Pepco, Action, Dealz, Jysk, CCC, Martes Sport, Media Expert, Netto oraz drogerią Rossman i apteką  Superpharm. Pracę w Karuzeli znajdzie ponad 150 osób. W sąsiedztwie istnieje już sklep Leroy Merlin, restauracja McDonald’s oraz stacja paliw Moya.

 

galeria karuzela puławy

Galeria Karuzela Puławy. Wizualizacja. Źródło: eventfamily.pl

 

Inwestorem projektu jest polska firma Karuzela Holding oraz belgijski fundusz inwestycyjny Mitiska REIM. Generalny wykonawca to firma Strabag. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna Plewa.

Umowa pomiędzy STRABAG i Karuzela Holding została podpisana w lipcu 2021 r. W sierpniu 2021 r., na obszarze 5 ha, rozpoczęto prace budowlane. W pierwszym etapie wyburzona została część istniejącego marketu spożywczego. Na przygotowanym terenie powstanie nowoczesny park handlowy.

 

Centra handlowe pod nazwą „Karuzela” działają już w Turku, Wodzisławiu Śląskim, Wrześni, Lublińcu i Ełku. W trakcie budowy są obiekty w Kołobrzegu i Wągrowcu. Kolejne planowane są m.in. w Białej Podlaskiej, Jastrzębiu-Zdrój i Świebodzinie.

 

Źródło: eventfamily.pl

 

Zobacz:

Na Karuzeli w Ełku zawisła wiecha

Rynek handlowy w Polsce – lokalność, wielofunkcyjność i ekologia

Parki handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej w ofensywie

Sprawdź: Produkty budowlane

Zintegrowany system zarządzania w Wodociągach Puławskich

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in