Powstanie galeria Karuzela Puławy

27.10.2021

W październiku 2021 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę Karuzeli w Puławach. Będzie to największe centrum handlowe w mieście. Otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.

 

Galeria Karuzela Puławy powstaje przy ul. Dęblińskiej, na terenie po hipermarkecie Tesco. Projekt jest dość nietypowy, ponieważ zakłada przebudowę istniejącego tam obiektu, a nie budowę od zera.

 

Park handlowy będzie miał powierzchnię 14000 mkw. Powstanie parking na 560 samochodów. W galerii znajdą się sklepy znanych marek. Inwestor Karuzeli ma już podpisane umowy najmu m.in. z: Sinsay, Cropp, House, Pepco, Action, Dealz, Jysk, CCC, Martes Sport, Media Expert, Netto oraz drogerią Rossman i apteką  Superpharm. Pracę w Karuzeli znajdzie ponad 150 osób. W sąsiedztwie istnieje już sklep Leroy Merlin, restauracja McDonald’s oraz stacja paliw Moya.

 

galeria karuzela puławy

Galeria Karuzela Puławy. Wizualizacja

 

Inwestorem projektu jest polska firma Karuzela Holding oraz belgijski fundusz inwestycyjny Mitiska REIM. Generalny wykonawca to firma Strabag. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna Plewa.

Umowa pomiędzy STRABAG i Karuzela Holding została podpisana w lipcu 2021 r. W sierpniu 2021 r., na obszarze 5 ha, rozpoczęto prace budowlane. W pierwszym etapie wyburzona została część istniejącego marketu spożywczego. Na przygotowanym terenie powstanie nowoczesny park handlowy.

 

Centra handlowe pod nazwą „Karuzela” działają już w Turku, Wodzisławiu Śląskim, Wrześni, Lublińcu i Ełku. W trakcie budowy są obiekty w Kołobrzegu i Wągrowcu. Kolejne planowane są m.in. w Białej Podlaskiej, Jastrzębiu-Zdrój i Świebodzinie.

 

Zobacz:

Na Karuzeli w Ełku zawisła wiecha

Rynek handlowy w Polsce – lokalność, wielofunkcyjność i ekologia

Parki handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej w ofensywie

Sprawdź: Produkty budowlane

Zintegrowany system zarządzania w Wodociągach Puławskich

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.