Na Karuzeli w Ełku zawisła wiecha

19.06.2020

Centrum handlowe Karuzela w Ełku, jedna z największych inwestycji w mieście, osiągnęło swój najwyższy punkt konstrukcyjny.

 

 

Na Karuzeli w Ełku 18 czerwca br. uroczyście zawieszono wiechę. Oznacza to zakończenie prac konstrukcyjnych w ramach inwestycji.

Centrum handlowe przy ulicy Przemysłowej w Ełku powstaje przy współpracy belgijskiego inwestora – funduszu FRI 2, zarządzanego przez Mitiska REIM, oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma CFE Polska. Karuzela na etapie realizacji zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób.

– Tempo prac na budowie Karuzeli w Ełku jest bardzo intensywne i z sukcesem dotrzymujemy wyznaczonych terminów. Aktualnie osiągnęliśmy już stan surowy zamknięty, a prace wykończeniowe są w trakcie realizacji. Zgodnie z ustalonym harmonogramem umownym, w lipcu będziemy gotowi na przekazanie lokali najemcom, aby mogli rozpocząć swoje prace aranżacyjne. Jest to możliwe dzięki dobrej współpracy między inwestorem, generalnym wykonawcą i podwykonawcami. W IV kwartale chcielibyśmy wspólnie świętować uroczyste otwarcie Karuzeli w Ełku – mówi Piotr Baj – kierownik budowy CFE.

W nowych centrum handlowym znajdzie się 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy bi1 z grupy Schiever. Powierzchnia budynków będzie mieć w sumie ponad 21 000 m², które łącznie z pobliskim sklepem Castorama będą stanowiły teren o największej koncentracji handlu w regionie. Docelowo zostanie tu także wybudowana stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed Karuzelą powstanie parking naziemny na 1200 samochodów osobowych.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 100 mln zł. Obiekt zostanie otwarty zgodnie z planem na przełomie października i listopada 2020 .

 

Przeczytaj też: Vendo Park w Solcu Kujawskim – budowa w toku

Rekord inwestycyjny w Poznaniu

Vendo Park w Szczecinie – nowa inwestycja Trei

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.