Podwójny jubileusz prof. Kazimierza Flagi

25.02.2019

Uroczystość obchodów 80-lecia urodzin oraz 50-lecia odnowienia doktoratu prof. dr. hab. inż. Kazimierza Flagi, dr h.c. multi miała miejsce 24 stycznia br. na Politechnice Krakowskiej. Zgromadziła ona nie tylko wybitne grono ludzi nauki, inżynierów, przyjaciół i rodzinę jubilata, ale również przedstawicieli władz i organizacji społecznych.

 

Sylwetkę prof. Flagi przybliżył prof. Kazimierz Furtak z Politechniki Krakowskiej, przewodniczący KILiW PAN i CK. Następnie głos zabrała prof. Lucyna Domagała, prodziekan WIL PK, podkreślając ogromy dorobek profesora. Prof. Jan Kazior, JM rektor Politechniki Krakowskiej, przybliżył natomiast jego wybitne zasługi dla macierzystej uczelni w czasie dwukadencyjnego piastowania przez niego funkcji Rektora PK. W dalszej kolejności, obszerne laudatio poświęcone prof. Fladze, przygotował i wygłosił prof. Wojciech Radomski, dr h.c.

 

Prof. Kazimierz Flaga (fot. autor)

 

Uroczystość odnowienia doktoratu poprowadził jego promotor prof. Jacek Śliwiński z Politechniki Krakowskiej, przybliżając uczestnikom tezy i historię jego obrony.

Podkreślono, że prof. Kazimierz Flaga jest wybitnym autorytetem w środowisku naukowym, zawodowym oraz społecznym na poziomie lokalnym, ogólnokrajowym, ale również poza granicami naszego kraju. Życiorys i osiągnięcia jubilata są tak bogate, że można by nimi obdzielić wiele osób.

 

 

Adam Wysokowski, prof. UZ

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.