Modernizacja Elektrowni Łaziska

25.02.2019

Konsorcjum firm Budimex S.A. oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe podpisało kontrakt na modernizację instalacji odsiarczania spalin i układu odprowadzania spalin w Elektrowni Łaziska.

 

Zadanie w Elektrowni Łaziska (TAURON Wytwarzanie SA) zostanie zrealizowane w systemie „projektuj i buduj”. Wartość kontraktu brutto wynosi ponad 58 mln zł. Prace potrwają do września 2020 r. Ich zakres obejmuje m.in.: likwidację wymiennika GAVO na IOS (Instalacja Odsiarczania Spalin); wybudowanie dodatkowego, „mokrego” komina do odprowadzenia spalin z absorbera; modernizację absorbera polegającą na zabudowie półki sitowej poprawiającej skuteczność odsiarczania; wykonanie połączenia czopuchów kanałów spalin bloków 9 i 10 z czopuchem kanałów spalin bloków 11 i 12 wraz z zabudową klap szczelnych umożliwiającą dowolną konfigurację pracy bloków na dowolny IOS.

W październiku 2018 r. Budimex zakończył inny kontrakt energetyczny: gazociąg Czeszów–Kiełczów dla Gaz System SA. Od 2014 r. firma buduje również w konsorcjum blok energetyczny w Elektrowni Turów. Budowa ma zakończyć się w 2020 r., a jej całkowita wartość to ponad 3,5 mld zł.

 

 

Czytaj też: Budowa kogeneracyjnego bloku spalającego biomasę w Elektrociepłowni Kalisz-Piwonice

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in