Pierwszy polski hotel Occidental powstanie w Poznaniu

22.11.2019

Hotel Occidental przy ul. Zielonej w Poznaniu będzie pierwszym w Polsce obiektem sieci Barcelo.

 

 

Hotel Occidental to inwestycja funduszu private equity Structure Capital oraz Barcelo Group. Pod koniec października br. spółki podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji nowego hotelu 4* w Poznaniu. Obecnie w Polsce nie działa jeszcze żaden hotel sieci Barcelo.

– Projekt hotelu jest nie tylko wyzwaniem architektonicznym, ale również urbanistycznym. Trójkątna bryła stanowi dominantę ważnej osi urbanistycznej widocznej z Placu Bernardyńskiego. Jednocześnie domyka wnętrze Parku im. F. Chopina oraz parku przy ul. Zielonej, stając się finalnym uzupełnieniem historycznego układu tego obszaru. To trudny, a zarazem ważny dla miasta projekt. Między innymi z tego powodu inwestor zaprosił do współpracy także Politechnikę Gdańską. Ekspertyza przygotowana pod kierownictwem prof. dr hab. inż. arch. Piotra Lorensa określiła ramy, w których mogliśmy się poruszać, aby sprostać wymaganiom inwestora, operatora, oraz społeczności lokalnej – powiedziała Łukasz Sterzyński, architekt prowadzący z pracowni Easst Architects, przygotowującej projekt hotelu Occidental. – Z uwagi na prestiżową lokalizację rozważana jest rytmiczna kamienna elewacja wraz z dużymi przeszkleniami pokoi hotelowych, które pozwolą gościom cieszyć się widokiem na obydwa parki oraz panoramę dawnego Kolegium Jezuickiego. Hotel będzie również otwierał się na potrzeby mieszkańców Poznania, dzięki swojemu zapleczu restauracyjnemu, które będzie stanowić również impuls dla rozwoju nadal trochę sennej części miasta.

Barcelo Hotel Group jest obecnie największą na świecie siecią hotelową pozostającą w prywatnych rękach. Zarządza ponad 55 000 pokoi w hotelach 4* i 5* na 5 kontynentach, zatrudnia ponad 33 000 osób. Tylko w 2019 r. 26 należących do grupy obiektów zostało nominowanych do prestiżowej nagrody World Travel Awards w kategorii najlepszego hotelu, natomiast sama grupa otrzymała nominację w kategoriach „Najlepsza marka w Meksyku i Centralnej Ameryce” oraz „Najlepsza marka w Europie”. Spółka została założona w Hiszpanii w 1931 r. przez Simona Barcelo i nadal pozostaje w rodzinnych rękach. Do firmy oprócz hoteli należy również ponad 700 biur podróży działających pod kilkunastoma markami w krajach hiszpańskojęzycznych.

 

Przeczytaj też: Na Grano Hotels w Gdańsku zawisły wiechy

Pierwszy hotel Hilton w Toruniu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.