Pierwsza na rynku wentylacja z rekuperatorem do okien dachowych

02.03.2017

Firma VELUX w styczniu br. wprowadziła do oferty nowy, zaawansowany technologiczne i energooszczędny produkt do okien dachowych – naokienną wentylację VELUX z rekuperatorem.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem typu ZOV ogrzewa świeże powietrze napływające do domu ciepłem odzyskanym z powietrza wywiewanego z pomieszczenia. Dzięki zaawansowanej technologii, urządzenie zapewnia rekuperację na poziomie około 75%. Tym samym, straty energetyczne powodowane przez wentylację są ograniczone do minimum, a co za tym idzie zmniejszają się wydatki poniesione na ogrzewanie. – podkreśla Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy VELUX.

Wyposażając okno dachowe w naokienną wentylację VELUX z rekuperatorem użytkownicy mogą teraz przewietrzyć pomieszczenie bez zimna i przeciągów, niezależnie od pory dnia i temperatury na zewnątrz. Dzięki wysokiej jakości, wymiennym filtrom powietrza, system zapewnia ciągłą wymianę zużytego i wilgotnego powietrza na świeże.

 

 

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem jest bardzo prosta w montażu i użytkowaniu. Instalowana jest na zewnątrz, nad oknem dachowym i jest niewidoczna od środka. Od strony dachu wygląda bardzo estetycznie, gdyż jest dopasowana do rozmiaru okna i koloru oblachowania. Co ważne, aby uruchomić wentylację i cieszyć się świeżym powietrzem, nie trzeba uchylać okna. Wystarczy włączyć urządzenie do prądu i otworzyć klapę wentylacyjną, w którą standardowo wyposażone są okna dachowe VELUX z górnym systemem otwierania. Urządzenie może więc pracować nawet, gdy nikogo nie ma w domu. Jest także wodoszczelne, więc mieszkańcy poddasza nie muszą martwić się o zalanie mieszkania podczas deszczu.

Urządzenie można zamontować na każdym etapie użytkowania okna. Produkt daje możliwość indywidualnej konfiguracji i wyboru jednego z dziewięciu poziomów pracy. W ten sposób, w każdym wnętrzu można ustawić inną intensywność przepływu powietrza – od 11 do 28,5 m3/h, w zależności od rodzaju wybranego filtra. Nawet na najwyższym trybie system pracuje bardzo cicho. Dodatkowo ogranicza poziom hałasu z zewnątrz aż o 44 dB. Urządzenie jest także bardzo energooszczędne – na piątym poziomie intensywności przepływu powietrza zużywa jedynie 0,18 W/(m2/h) 26 kWh na rok.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem typu ZOV nie ogranicza żadnej funkcji okna. Może być instalowana razem z roletami zewnętrznymi i markizami sterowanymi elektrycznie. Do montażu w dachach o kącie nachylenia od 20 do 60° na oknach obrotowych VELUX Nowej Generacji GGL i GGU z górnym systemem otwierania, o szerokości 78 i 94 cm, a od maja 2017 r. także o szerokości 114 cm.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.