Pełczyńskiego 20C – budynek z windą samochodową

07.08.2019

Mieszkalny budynek przy Pełczyńskiego 20C w Warszawie wyróżniają rozwiązania z segmentu premium – winda samochodowa, podwyższona izolacyjność akustyczna i wysokiej jakości materiały wykończeniowe.

 

Zrealizowany na warszawskim Bemowie budynek przy ul. Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 20C uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej MAAS Projekt, generalnym wykonawcą była firma NC Construction, deweloperem jest NC Investment. W budynku jest 36 mieszkań na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. Część garażowa obejmuje dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia użytkowa mieszkań to 1811 m2. Największe mają 90 m2.

 

Co wyróżnia inwestycję Pełczyńskiego 20C?

Deweloper zwraca uwagę na zastosowanie w budynku rozwiązań architektonicznych, technologicznych i funkcjonalnych typowych dla obiektów segmentu premium, przy zachowaniu cen charakterystycznych dla obiektów niższej klasy. NCI postawiło na jakość w realizacji mieszkań i zagospodarowania działki wokół budynku, a nie na maksymalizację PUM. Deweloper nigdy nie buduje w ostrych granicach działek, ale pozostawia zieloną przestrzeń w sąsiedztwie budynków.

 

Mieszkania przy Pełczyńskiego 20C mają wysokość 2,75 m. Wysięg balkonów wynosi 2 m. Powierzchnia balkonów w niektórych mieszkaniach dochodzi do 30 m2. W garażach nie ma platform do parkowania piętrowego, które zwykle nie jest dobrze oceniane przez użytkowników obiektów budowlanych. Winda samochodowa do kondygnacji garażowych pochodzi od renomowanego światowego producenta (GMV, model VL 40 o udźwigu 4000 kg).

 

Fot. Wnętrze windy samochodowej

 

Fot. Wjazd do windy samochodowej

 

Dodatkowo, dla wygody mieszkańców, towarzyszy jej sterowana pilotem wysokiej jakości obrotnica na wypadek, gdyby większy samochód miał problem z parkowaniem. Wymienione rozwiązania nie występują standardowo w budownictwie mieszkaniowym.

 

Fot. Wyjazd z windy na obrotnicę

O jakości budynku Pełczyńskiego 20C

Pełczyńskiego 20C wyróżnia się na tle przeciętnego krajowego budownictwa mieszkaniowego.  Zaczynając od elementów zewnątrznych – wykonaliśmy niezmiernie czasochłonną elewację wymagającą dużej kultury technicznej. Nic tam nie było zrobione "od szablonu", przeciwnie, jest to swoiste rękodzieło z każdą płytką kładzioną ręcznie i ze starannie robionymi fugami. Atrakcyjna jest także architektura części wspólnych, gdzie drewno pochwytów, portali drzwiowych i windowych oraz okleina drzwi nadają wnętrzom dobry styl. Olbrzymią wagę przyłożono do ciszy w budynku. Z Niemiec sprowadzono do części wspólnych specjalne sufity podwieszane o wysokiej izolacyjności akustycznej. To kolejny bardzo czasochłonny w realizacji element tego budynku. Jego izolacyjność akustyczna jest systemowa. Składają się na nią także trzyszybowe okna, a w ramach wentylacji nawietrzaki glifowe z pięciostopniową regulacją i podwyższoną izolacyjnością akustyczną. Są to rozwiązania  niespotykane w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Do użytku oddajemy mieszkańcom budynek także ponadstandardowo bezpieczny. Tej wielkości budynki nie mają instalacji przeciwpożarowych. Musi ona występować dopiero wówczas, gdy budynek ma więcej niż jedną kondygnację garażową. Z tego zapisu prawnego w pełni skorzystają mieszkańcy Pełczyńskiego 20C otrzymując od inwestora tego typu system. Kończymy obecnie (sierpień 2019 r.) zagospodarowanie części zielonej i mamy olbrzymią satysfakcję, że z najwyższą troską przesadzony przez nas na tej działce 29-tonowy dąb szypułkowy przyjął się i po 18 miesiącach w nowym miejscu ma się dobrze – Mateusz Bereda – przedstawiciel NC Construction

Ceny mieszkań w budynku Pełczyńskiego 20C

Średnia cena metra kwadratowego dla mieszkań o powierzchni poniżej 60 m2 wyniosła ok. 8500 zł; średnia cena dla mieszkań powyżej 60 m2 osiągała ok. 8000 zł/m2. Konstrukcja budynku była tak pomyślana, aby nabywcy mieszkań bez problemów mogli zmieniać ich układ funkcjonalny. Na początku sierpnia 2019 r. odbywają się pierwsze odbiory mieszkań i przekazywanie kluczy, a w budynku i na działce prowadzone są ostatnie prace porządkowe.

 

 

Więcej inwestycji NC Investment:

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.