Otwarcie lotniska w Szymanach

21.01.2016

20 stycznia uroczyście otwarto Regionalny Port Lotniczy Olsztyn – Mazury. Lotnisko w Szymanach jest jedynym w północno-wschodniej Polsce.

Mostostal Warszawa był odpowiedzialny za budowę budynku terminala pasażerskiego, stworzenie technicznej infrastruktury towarzyszącej, budowę dojść i dojazdów, parkingu, elementów małej architektury i zieleni. Inwestycja została zakończona w terminie w niecały rok.

 

 

Wykonawcą pola wzlotów wraz z wartownią jest Budimex, który zakończył prace 30 czerwca 2015 r., na dwa miesiące przed kontraktowym terminem. Wartość prac zrealizowanych przez spółkę wynosi 89,3 mln zł netto. Zakres prac Budimeksu obejmował dwa zadania:

– budowę pola wzlotów (droga startowa, droga kołowania, płyta postojowa dla samolotów i śmigłowców, drogi techniczne i pożarowe, place postojowe dla sprzętu obsługi technicznej lotniska, oświetlenie nawigacyjne i sieci elektroenergetyczne) oraz budynku wartowni;

– opracowanie projektu i budowę naziemnej pomocy radionawigacyjnej.

 

 

Zdjęcia: Mostostal Warszawa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.