Otwarcie łącznicy kolejowej w Czerwieńsku

06.06.2013

5 czerwca została oddana do eksploatacji łącznica Czerwieńsk Wschód – Czerwieńsk Południe. Jest to inwestycja zrealizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Niezbędny wkład krajowy do realizacji tej inwestycji został zapewniony przez MTBiGM z Funduszu Kolejowego. Zmodernizowany odcinek linii kolejowej o długości około 2 km łączy linię nr 358 Zbąszynek – Gubin z linią nr 273 (Magistrala Nadodrzańska) z pominięciem stacji w Czerwieńsku, co skróci czas przejazdu pociągów. Od dnia wejścia w życie letniego rozkładu jazdy, 9 czerwca br., pociągi dalekobieżne łączące Zieloną Górę z Poznaniem, Warszawą i Gdynią zostają skierowane nową łącznicą. Dzięki eliminacji zmiany kierunku jazdy czas przejazdu skraca się o około 20 minut. Podróż z Zielonej Góry do Poznania będzie trwała 1 godzinę 40 minut.

Wartość całej inwestycji to ponad 70 mln zł, z czego 35,7 mln zł dołożyła UE w ramach RPO na lata 2007-2013.

 

 

Źródło: MTBiGM

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.