Targi AUTOSTRADA POLSKA

06.06.2013

Tegoroczną edycję największych i najważniejszych w naszym kraju targów budownictwa drogowego AUTOSTRADA POLSKA odwiedziło blisko 15 000 zwiedzających.

Przyjechali do Targów Kielce, aby obejrzeć najnowszy sprzęt i rozwiązania technologiczne dla branży, które na wystawienniczych stoiskach prezentowało ponad 400 wystawców z 21 krajów całego świata. Ekspozycja zajęła ponad 13 000 metrów kwadratowych zarówno w halach, jak i na terenie zewnętrznym.

Podczas oficjalnego otwarcia  XIX Międzynarodowych targów Budownictwa Drogowego padły optymistyczne dla przemysłu drogowego prognozy. Rok 2014 to nie tylko okrągły, XX jubileusz AUTOSTRADY, ale przede wszystkim otworzenie nowej perspektywy finansowej na projekty infrastruktury drogowej, których zakończenie planowane jest na rok 2020. To doskonała wiadomość dla branży, która jak co roku spotkała się w Targach Kielce.

 

 

Pozyskiwanie środków na budowy dróg, nowa ustawa o prawie zamówień publicznych, alternatywne kruszywa i skuteczne techniki sprzedaży w okresie spadku kondycji rynku – te i wiele innych zagadnień poruszyli specjaliści z branży podczas konferencji towarzyszących XIX Międzynarodowym Targom Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA

Czas recesji w budownictwie drogowym można wykorzystać na wiele sposobów – pokazali to świetnie wystawcy i partnerzy branżowi AUTOSTRADY organizując wyjątkowo dużo konferencji, warsztatów i szkoleń.

 

 

Jedną z nich była ciesząca się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy debata „Drogi samorządowe a instrumenty PPP w polskiej infrastrukturze drogowej – zarządzanie i organizacja, PPP, potrzeby i nakłady, finansowanie i projektowanie dróg samorządowych w Polsce”, której organizatorem był Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o., wydawca portalu RynekInfrastruktury.pl. 23 maja jej uczestnicy reprezentujący środowisko biznesu, polityki, inwestorów i wykonawców podjęli próbę odpowiedzi na kilka palących pytań dotyczących kwestii związanych z problematyką pozyskiwania środków na budowę nowych dróg. Te zagadnienia wciąż pozostają w centrum zainteresowania nie tylko instytucji centralnych, ale także samorządów, od dawna obciążanych wciąż nowymi zadaniami, lecz bez zapewniania odpowiednich środków finansowych na ich realizację.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.