OKAPAK – system osłon PVC

21.04.2016

Izolując przewody instalacji wewnątrz obiektów budowlanych, należy brać pod uwagę ograniczoną wytrzymałość materiałów izolacyjnych bezpośrednio przylegających do rur. Dodatkowym zabezpieczeniem, które zapewni ich trwałość, jest system osłon OKAPAK.

Prawidłowo wykonane instalacje wodne i klimatyzacyjne powinny uwzględniać efektywny sposób izolacji poszczególnych elementów, które wchodzą w ich skład. Zarówno zbiorniki, jak i rury oraz różnego rodzaju kształtki, wymagają izolacji, które zagwarantują, że nie będzie się na nich skraplała woda, a także wyeliminują zmiany temperatur czynników chłodniczych i grzewczych. Są to jednak materiały dosyć elastyczne, a tym samym podatne na uszkodzenia i trudne do utrzymania w czystości. W takich sytuacjach warto zastosować dodatkowy system osłon. OKAPAK firmy Armacell to wykonane z PVC elementy zabezpieczające, które w prosty sposób można nałożyć na zaizolowane wcześniej odcinki przewodów instalacyjnych.

 

 

Gwarancją wydajnej izolacji jest nie tylko jakość materiału, z jakiego została wykonana, czy sposób jej montażu. Bardzo ważne jest także stałe utrzymanie jej w prawidłowym stanie. Konieczne jest zatem zabezpieczenie przed ewentualnymi uszkodzeniami, do których może dojść w niejednokrotnie ciasnych i ciemnych miejscach, w jakich znajdują się rury, a także szkodliwym działaniem związków chemicznych. Stosunkowo miękkie pianki z łatwością mogą zostać bowiem przecięte bądź naderwane, co zmniejsza ich właściwości termoizolacyjne. Aby zapobiec tego rodzaju niebezpieczeństwom, można zastosować cienką i sztywną osłonę OKAPAK. Wytworzona z wysokiej jakości PVC, zapewnia nie tylko odporność na uderzenia, ale jest także łatwa do utrzymania w czystości. Dodatkowo ma właściwość antystatyczne, co powoduje, że nie przyciąga kurzu.

OKAPAK to produkt odporny na działanie wody i licznych związków chemicznych, a tym samym zachowujący swoje właściwości nawet w ciemnych, zawilgoconych miejscach. Jest także bezpieczny w przypadku pożarów – wg normy DIN 4102 został sklasyfikowany jako materiał o niskiej palności (klasa B2). Ponadto nie zawiera plastyfikatorów oraz szkodliwych pierwiastków i związków chemicznych.

 

Zaizolowane wcześniej odcinki rur, które należy zabezpieczyć dodatkową osłoną, są zazwyczaj trudno dostępne. OKAPAK dostarcza jednak pełen wachlarz systemowych rozwiązań, które pozwalają na wydajne osłonięcie poszczególnych odcinków rur oraz dodatkowych elementów. Podstawę stanowią folie, z których można docinać idealnie dopasowane odcinki, a całości dopełniają kształtki, kolanka, rozgałęźniki, rozety, pojemniki i zatyczki. Tak zróżnicowany asortyment można łączyć przy pomocy samoprzylepnych taśm oraz nitów, które również wchodzą w zestaw rozwiązań systemowych. Istotną cechą, wyróżniającą produkty OKAPAK, jest zachowanie takiej samej grubości materiału na całej długości poszczególnych elementów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kolanek i kształtek, w których zgięcia charakteryzują się takimi samymi właściwościami, jak pozostałe odcinki.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.