High Voltage Cable Seminar Kraków 2016

21.04.2016

1–3 lutego br. w Krakowie odbyło się seminarium „Problematyka projektowania i budowy linii kablowych wysokich napięć”.

Seminarium High Voltage Cable o charakterze szkoleniowym skierowane było do inżynierów zajmujących się tematyką elektroenergetycznych linii kablowych wysokich napięć. Organizatorem warsztatów była firmy ARINET, przy współudziale firmy TELE-FONIKA Kable i Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. W okresie intensywnej rozbudowy i modernizacji sieci elektroenergetycznych znajomość zagadnień związanych z prawidłowym określeniem warunków technicznych projektowania i budowy oraz prawidłowej eksploatacji kabli elektroenergetycznych WN jest podstawowym warunkiem budowy trwałych i optymalnych sieci energetycznych. Do dzielenia się swoją wiedzą zostali zaproszeni znani specjaliści z zagranicy i z Polski.

Podczas seminarium nie zabrakło wykładów ściśle dotyczących zagadnień związanych z budową linii, jak również ćwiczeń pokazujących praktyczne podejście do projektowania linii kablowych wysokich napięć. Szczególny nacisk położono na omówienie problematyki optymalizacji rozwiązań technicznych pod kątem uzyskania największych zdolności przesyłowych i eliminacji ograniczeń związanych z lokalnie występującymi warunkami krytycznymi. Poruszany również był temat problemów eksploatacyjnych i ograniczeń w przesyle w odniesieniu do planowanych i realizowanych w Polsce inwestycji kablowych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.