Konkurs wyKOMBinuj mOst 2016

20.04.2016

4–6 maja br. po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski „wyKOMBinuj mOst 2016” organizowany przez Koło Naukowe Mechaniki Budowli KOMBO z Politechniki Gdańskiej.

Jest to już IX edycja wydarzenia, które na przestrzeni lat zyskało renomę i prestiż w całej Polsce. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów kierunków technicznych, osób ze środowiska naukowego oraz największe firmy budowlane w kraju, które wspierają inicjatywę.

Uczestnicy zmierzą się z zadaniem projektowym polegającym na wykonaniu metrowego przęsła mostowego z arkuszy papieru i kleju. Celem jest uzyskanie najlepszego stosunku wytrzymałości mostu do jego masy. To na pozór proste zadanie wymaga od uczestników mnóstwo wyobraźni, kreatywności połączonej z wiedzą techniczną, zaś rozstrzygnięcia końcowe są spektakularne i zaskakujące – nośności zwycięskich konstrukcji przekraczają 300 kg!

 

 

Drugi dzień wydarzenia to zorganizowana przez KOMBO konferencja naukowa, podczas której zostaną wygłoszone referaty o tematyce związanej z szeroko pojętym budownictwem i projektowaniem konstrukcji. Ostatniego dnia odbędzie się oficjalne obciążanie mostów w celu wyłonienia najlepszych konstrukcji.

Konkurs ma na celu kształtowanie zdolności projektowo-analitycznych i rozwijanie umiejętności kierowania projektem w ograniczonych warunkach oraz pod presją czasu.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.