Nowy SOR w Radomiu przyjmuje pacjentów

20.02.2024

SOR w Radomiu to największy na Mazowszu i jeden z najnowocześniejszych oddziałów SOR w kraju. Ma 6,4 tys. m² powierzchni użytkowej.

 

SOR w Radomiu

 

Nowy SOR w Radomiu ma 2 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Powierzchnia zabudowy to 3,7 tys. m², a powierzchnia użytkowa – 6,4 tys. m². Kubatura brutto wynosi 22 tys. m³. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu przyjmuje rocznie ok. 100 tys. pacjentów. Dla ich komfortu i bezpieczeństwa w nowym budynku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zaplanowano ponad 350 miejsc w poczekalniach, 28 łóżek obserwacyjnych, pracownie tomografii, USG i RTG, liczne gabinety lekarskie oraz zabiegowe. Dla karetek pogotowia zaprojektowano specjalny podjazd zapewniający komfort dla pacjentów i personelu medycznego. Dostępnych jest również ponad 100 miejsc parkingowych.

 

SOR w Radomiu

 

Nowy SOR w Radomiu to największy na Mazowszu i jeden z najnowocześniejszych szpitalnych oddziałów ratunkowych w kraju. Obiekt powstał blisko 6 miesięcy przed planowanym terminem.

 

SOR w Radomiu

 

Wartość zlecenia realizowanego przez wykonawcę – firmę STRABAG Sp. z o.o. wynosi nieco ponad 59 mln zł brutto. Koszt całej inwestycji (w tym wyposażenia) to blisko 100 mln zł brutto. Odbiór prac budowlanych miał miejsce w lipcu 2023 r., po czym nastąpiły prace związane z wyposażeniem placówki. Realizacja inwestycji trwała od listopada 2021 r. do lipca 2023 r.

 

SOR w Radomiu

 

Budowa SOR w Radomiu jest kolejną realizacją Grupy Medycznej STRABAG w obszarze ochrony zdrowia. W tym roku planowane jest ukończenie modernizacji i rozbudowy Szpitala Bielańskiego w Warszawie. W końcu stycznia 2024 r. został przekazany zamawiającemu nowo wybudowany blok „R” Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. We wrześniu 2023 r. otwarto nowoczesną pralnię i kuchnię w przebudowanym pawilonie kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. W marcu 2022 r. oddano do użytku Klinikę Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie. W styczniu 2022 r. STRABAG przekazał do użytku budowę filii Szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie. W 2021 r. STRABAG, w ramach konsorcjum z ERBUD, zakończył budowę Szpitala Południowego w Warszawie.

 

Źródło: STRABAG

 

Przeczytaj też:

Szpital w Ostródzie w technologii prefabrykowanych modułów drewnianych

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie z nową inwestycją

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in