Nowy most w ciągu alei Pokoju w Częstochowie

26.06.2014

Wysłużony most drogowo-tramwjowy na Warcie w ciągu alei Pokoju w Częstochowie doczeka się modernizacji. Wykona ją Skanska na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Prace będą polegały na rozebraniu istniejącego obiektu i wybudowaniu w jego miejscu nowego mostu. Skanska wykona go do końca listopada tego roku.Inwestycja będzie kosztowała 7,5 mln zł brutto.
Obecny most na alei Pokoju pochodzi z lat 50. Jest już w bardzo złym stanie technicznym i już dawno utracił swoją nośność. Od dłuższego czasu jezdnia w rejonie mostu jest zwężona z czterech do dwóch pasów, by zmniejszyć liczbę pojazdów jednorazowo znajdujących się na osłabionej budowli. Zakaz mijania się na moście mają także tramwaje. W miejscu dotychczasowego mostu powstaną dwa nowe obiekty o szerokości 9,70 i 18,60 m i długości całkowitej 41,5 m razem ze skrzydłami – mówi Michał Łukaszkiewicz, Skanska.
Na czas budowy mostu ruch na alei Pokoju będzie całkowicie zamknięty – zarówno dla samochodów, jak i tramwajów.

 


W ramach inwestycji Skanska wykona też ściankę oporową stabilizującą nasyp przy ścieżce rowerowej od strony północnej mostu, przebuduje drogi na dojazdach i chodniki. Przebudujemy też torowisko tramwajowe na dojazdach i sieć trakcji tramwajowej – mówi Michał Łukaszkiewicz. Inwestycji będzie towarzyszyć przebudowa sieci, budowa kanalizacji deszczowej, umocnienie skarp i brzegów koryta rzeki.
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in