Przedszkole zbudowane z klocków

26.06.2014

Konstrukcje modułowe to bardzo szybko rozwijająca się na świecie gałąź budownictwa komercyjnego i publicznego. Jednym z najlepszych przykładów zastosowania tej nowoczesnej technologii w Polsce jest Miejskie Przedszkole w Piastowie.

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie to przykład komfortowego, bardzo atrakcyjnego wizualnie i nowoczesnego budownictwa w Polsce, wykonanego w technologii modułowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie procesu inwestycyjnego.Czas realizacji inwestycji, w porównaniu do technologii murowanej, jest krótszy średnio aż o 80%. Jest to błyskawiczny sposób na rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc w placówkach oświatowych. Technologia gwarantuje także nieprzekraczalność zaplanowanego budżetu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia eksploatacji budynku. Obiekty modułowe spełniają wszelkie obowiązujące normy oraz przepisy bezpieczeństwa i z powodzeniem są wznoszone w Wielkiej Brytanii, Holandii i krajach Skandynawskich.

 

 

Budynek Miejskiego Przedszkola w Piastowie ma konstrukcję jednokondygnacyjną – parterową o powierzchni netto 1235 m². Kubatura budynku wynosi 4560 m³, zaś jego powierzchnia zabudowy to1368 m². Przedszkole ma siedem oddziałów i przeznaczone jest dla 165 dzieci. Głównym wykonawcą, odpowiedzialnym za całą inwestycję, była firma Moduł System.

Produkcja modułów, według wytycznych projektowych, trwała w fabryce Moduł System pięć miesięcy. Natomiast sam proces montażu konstrukcji na placu budowy zajął już tylko trzy miesiące. W przedszkolu zastosowano liczne nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania oparte na systemach suchej zabudowy fermacell. W całej konstrukcji budynku wykorzystano ponad 5000 m² płyt fermacell. Były to montowane w konstrukcji ścian płyty o grubości 12,5 mm (4000 m²) oraz płyty gr. 10 mm montowane w konstrukcji stropów (1300 m²).

 

 

Płyty fermacell są znacznie lepsze od płyt g-k, ponieważ nie puchną i nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci. Bez najmniejszego problemu można do nich mocować wkrętami inne elementy konstrukcyjne i aranżacyjne. Płyty gipsowo-włóknowe to także trwałość i optymalna ochrona przeciwpożarowa – wyjaśnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

 

Fot. Moduł System.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in