Nowy budynek TS PCB Techno-Service S.A.

01.08.2019

Budynek TS PCB Techno-Service S.A. – producenta obwodów drukowanych – został wybudowany w Gdańsku przez firmę Dekpol.

 

 

Budynek TS PCB Techno-Service S.A. to trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 1882 m², podzielony na trzy strefy: produkcyjną, magazynową i biurową.

W ramach kontraktu Dekpol wykonał także zamienny projekt konstrukcyjny z wykorzystaniem technologii żelbetowej.

– W początkowej fazie inwestycji, jeszcze przed podpisaniem umowy, zaproponowaliśmy inwestorowi zmiany optymalizujące pierwotny projekt. W nowym opracowaniu zachowaliśmy w całości dotychczasowe wymiary i kubaturę budynku. Zmieniliśmy natomiast rodzaj jego konstrukcji na bardziej odpowiadający potrzebom klienta. W szczególności zmodyfikowaliśmy układ konstrukcyjny na powłokowy ze sztywnym trzonem w środkowej części budynku oraz prostopadłymi usztywniającymi ścianami szczytowymi. Zmieniliśmy również budowę stropodachu z żelbetowego na stalowy. Jednocześnie na palach fundamentowych została zaprojektowana i wykonana płyta fundamentowa o zmiennej geometrii w tzw. technologii białej wanny – powiedział Michał Skowron, wiceprezes Zarządu Dekpol S.A.

Budynek TS PCB Techno-Service S.A. został zrealizowany w 12 miesięcy.

 

Polecamy też: Wentylacja obiektów przemysłowych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.