Nowe urządzenie TOSOT do współpracy z centralami wentylacyjnymi

24.07.2018

Wśród urządzeń i systemów oferowanych przez markę pojawił się moduł AHU-KIT obsługujący chłodnice i nagrzewnice freonowe. Nowa jednostka pozwala na połączenie wymiennika freonowego w centrali wentylacyjnej z agregatem VRF.

Zestaw pracuje w szerokim zakresie mocy chłodniczej i grzewczej, dlatego z powodzeniem może być stosowany w małych centralach wentylacyjnych, ale i tych, które obsługują wielkie komercyjne powierzchnie, jak galerie handlowe, kluby fitness czy biurowce. W skład zestawu wchodzą dwa urządzenia – elektroniczny zawór rozprężny oraz skrzynka sterowania. Jednostki wewnętrzne AHU-KIT są kompatybilne ze wszystkimi agregatami komercyjnymi systemów TMV, których wydajność zaczyna się już od 9 kW. Możliwość łączenia urządzeń AHU-KIT w moduły zwiększa efektywność oraz zakres pracy instalacji, która w ramach jednego systemu osiąga moc nawet 168 kW, utrzymując pobór mocy pojedynczej jednostki na poziomie 5W, co przekłada się na ekonomiczność rozwiązania. Niewielkie wymiary urządzeń pozwalają na łatwy montaż, a kompaktowa konstrukcja na dopasowanie do różnorodnych przestrzeni.

 

 

Podstawowe wersje układów wyposażonych w AHU-KIT mogą być kontrolowane przy użyciu dedykowanego sterownika standardowego, który, oprócz zasilania wymiennika centrali, realizuje szereg dodatkowych funkcji, jak np. sterowanie wentylatorem centrali lub wyświetlanie kodu błędu. Możliwe jest również wyposażenie modułu w dodatkowe elementy – bramkę MODBUS do komunikacji z inteligentnymi systemami zarządzania budynkiem BMS oraz płytkę sterującą.

Moduł komunikacji AHU-KIT to nowoczesne urządzenie, które umożliwia współpracę jednostek zewnętrznych systemu TMV5, TMV5 MINI oraz TMV5 SLIM z wymiennikami freonowymi central wentylacyjnych jako źródło chłodu lub ciepła. Szereg opcji połączeń modułu AHU-KIT z systemem TMV5 daje wiele możliwości – do pojedynczego agregatu lub zestawu agregatów może być podłączona jedna jednostka, dwie jednostki szeregowo oraz wiele jednostek równolegle. Moduł może również pracować jako jedna z jednostek wewnętrznych większego systemu VRF, gdzie do każdej centrali jest podłączona pojedyncza jednostka lub równolegle dwie jednostki.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.