Nowe mieszkania od Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

23.07.2020

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zleca budowę dwóch wielorodzinnych bloków mieszkalnych. Zaprojektowano w nich 90 mieszkań dla około 280 osób.

 

Przy ul. Swarzewskiej w Bydgoszczy zaprojektowano dwa budynki mieszkalne wielorodzinne pięciokondygnacyjne, jednoklatkowe, z płaskim dachem. Znajdzie się w nich 90 mieszkań, których rozkład zaprojektowano tak, aby pokoje dzienne większości z nich znajdowały się od strony południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej.
 

 

Bloki zostaną wybudowane według projektu wyłonionego w konkursie architektonicznym. Wygrała go  pracownia Łukanowski Architekci Sp. z o.o. z Bydgoszczy. W trakcie konkursu oceniane były przede wszystkim funkcjonalne układy mieszkań oraz jakość rozwiązań architektonicznych, programowych i estetycznych zabudowy, a także koszt wykonania dokumentacji etapu inwestycji.
 

Architekci zaprojektowli nowoczesne budynki w stonowanej kolorystyce – biało-szarej z pomarańczowymi akcentami. Zastosowany zostanie przesuwny układ okien oraz balkony z przeźroczystymi ściankami.

Na najniższej kondygnacji powstaną dwa oddzielne garaże podziemne – na 60 samochodów. Na terenie od strony ulicy Swarzewskiej i Sobieszewskiej powstanie dodatkowe 16 miejsc postojowych. Projekt uwzględnia też nową aranżację terenów zieleni, budowę wiat na pojemniki oraz niezbędne rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami. Budynki połączy wspólne podwórko.

Zobacz też:

 

 

Obecnie (lipiec 2020 r.) trwa przetarg na realizację prac budowlanych. Roboty zajmą około 20 miesięcy od momentu podpisania umowy. Inwestycja finansowana będzie w oparciu o środki miejskiej spółki oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na liście osób oczekujących na mieszkania BTBS znajduje się blisko 3800 osób. Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1310 mieszkań na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo mieszka ponad 3 tysiące osób. W tym roku spółka zleciła także wzniesienie nowego budynku na Okolu dedykowanego osobom powyżej 60 roku życia. Inwestycja pochłonie ponad 3,2 mln zł.

 

Urząd Miasta Bydgoszczy

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.