Nowe deskowanie stropowe do dużych powierzchni

Artykuł sponsorowany

20.04.2022

W przypadku dużych, powtarzalnych powierzchni stropów rodzaj zastosowanego deskowania ma znaczący wpływ na czas i jakość pracy. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonego dostawcy, który dysponuje deskowaniem optymalizującym pracę na budowie.

 

To już kolejna inwestycja z użyciem ALPHADECK. System ten pozwala wykonać ponad 90% powierzchni stropu bez kompensacji. Mnie osobiście przekonała do zakupu jego prostota. Składa się tylko z trzech elementów: płyty, głowicy opadowej oraz podpór. System jest intuicyjnie prosty w montażu i demontażu. Do jego obsługi wystarczą tylko dwie osoby, a dzięki jednej płycie można zaszalować prawie 3 m kw. stropu. Dlatego odczuwalnie zmalały nam koszty robocizny – ocenia Paweł Mruk, właściciel, firma STARCON

 

PERI ALPHADECK to panelowy system aluminiowych deskowań stropowych składający się z dużych płyt o unikalnej konstrukcji. System zapewnia: wczesne rozdeskowanie, szybką rotację oraz małą liczbę elementów. Dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze, szybkiemu montażowi oraz możliwości wczesnego rozdeskowania, obniży koszty i skróci realizację prac. Użycie systemu zwiększa bezpieczeństwo pracowników dzięki montażowi płyt od dołu. System zapewnia wydajne rozwiązania dla standardowych zastosowań. Gwarantuje łatwe i szybkie rozdeskowanie płyt bez konieczności demontażu podpór.

 

System deskowań stropowych PERI ALPHADECK jest zaprojektowany dla stropów o grubości:

  • do 350 mm dla płyt o wymiarach 2400 mm x 1200 mm,
  • do 550 mm dla płyt o wymiarach 1800 mm x 1200 mm.

 

deskowanie stropowe

 

Głowica opadowa ADH

Głowica opadowa ALPHADECK gwarantuje wczesne rozdeskowanie bez wprowadzania ugięć w rozdeskowanych stropach. Cześć głowicy opadowej jest opuszczana po uderzeniu młotkiem w jej klin, co powoduje obniżenie płyty o 12 cm. Płyty można łatwo odspajać od betonu i natychmiast ponownie wykorzystać w następnym etapie. Wczesne rozdeskowanie przekłada się zatem na zminimalizowanie zapotrzebowania materiałowego na budowie.

 

deskowanie stropowe

 

Duża płyta o unikalnej konstrukcji – więcej korzyści

Dzięki dużym rozmiarom płyt jedna podpora może podpierać pole stropu o powierzchni aż do 2,88 m kw. Oszczędza to zarówno ilość zastosowanych materiałów, koszty logistyki, nakładów roboczych, jak i czas pracy. Ponadto duży rozstaw podpór zapewnia wygodną przestrzeń roboczą pod deskowaniem stropu. Ułatwia to transport materiałów deskowaniowych, a także składowanie materiałów budowlanych.

 

 

Deskowanie stropowe PERI to oszczędność czasu i pieniędzy

PERI ALPHADECK nie wymaga użycia dźwigu lub innych dodatkowych urządzeń ułatwiających montaż do wysokości 3,5 m. Do ustawienia płyt potrzebne są tylko dwie osoby.

 

ALPHADECK został zaprojektowany w taki sposób, aby ograniczyć proces czyszczenia do minimum. Gwarantuje to dodatkową oszczędność czasu. Płyty ALPHADECK są malowane proszkowo. Ich ramy mają minimalną powierzchnię styku z betonem i sfazowane krawędzie. Minimalizuje to gromadzenie się mleczka cementowego na powierzchniach bocznych.

 

deskowanie stropowe

 

Deskowanie stropowe łatwe w użyciu

Do wykonania stropu w systemie ALPHADECK potrzebne są tylko trzy elementy: płyta, głowica opadowa i podpora PERI. Intuicyjną obsługę systemu można przyswoić w krótkim czasie po podstawowym szkoleniu. Oznacza to, że deskowanie za pomocą ALPHADECK, które odbywa się z poziomu dolnego stropu, może być wykonywane nawet przez mało doświadczonych pracowników. Ponadto za pomocą belki wypełniającej ALPHADECK można równie szybko i łatwo kompensować obszary wokół słupów i przy ścianach.

 

Jakość PERI

Duże aluminiowe płyty są wykonane z trwałych materiałów wysokiej jakości. Ponadto oszczędności w zakresie odpadów drewnianych przekładają się na wyższą opłacalność. Jeśli chodzi o czyszczenie, to fazowane krawędzie i malowanie proszkowe i podcięte krawędzie płyt ograniczają je do minimum, oszczędzając cenny czas.

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź też: System deskowań ściennych PERI Maximo

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.