Nowa inwestycja Atlasa

06.12.2007

W kopalni Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd w Niwnicach w województwie Dolnośląskim w Barbórkę 4 grudnia oddano do użytku najnowocześniejszy obecnie w Polsce zakład przeróbki gipsu i anhydrytu.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. Marek Moszczyński − marszałek Województwa Dolnośląskiego, Henryk Siodmok − prezes Zarządu Grupy Atlas, Władysław Boczar − prezes Zarządu Nowego Lądu, a także Stefan Cichy − biskup Diecezji Legnickiej. Biskup poświęcił nowo otwarty zakład.

Linia produkcyjna gipsów ceramicznych i budowlanych została zrealizowana w rekordowym czasie 17 miesięcy, jej wydajność wyniesie 4,5 tys. t miesięcznie gotowych wyrobów. Proces produkcyjny jest zautomatyzowany, a układ technologiczny, bardzo elastyczny pod względem możliwości uzyskiwania produktów o różnych parametrach. Konstrukcja linii pozwala skutecznie ograniczać emisję spalin i pyłów do środowiska. Wysokiej jakości surowiec (dobre parametry wytrzymałościowe i jakościowe) dla zakładu jest uzyskiwany w pobliskiej kopalni gipsu i anhydrytu, należącej od 10 lat do Grupy Atlas.

{mospagebreak}

Dla budownictwa w oparciu o anhydryt są  produkowane m.in.: wylewka samopoziomująca, gładź szpachlowa extra biała, szpachla budowlana, klej uniwersalny, natomiast z gipsu jest produkowany w pierwszej fazie gips budowlany extra biały, z którego następnie wytwarza się gips szpachlowy.

Grupa Atlas postanowiła inwestować znaczące środki  w rozwój wyrobów z gipsu, gdyż rośnie ich sprzedaż i zainteresowanie nimi.  I tak np. w budynkach wyroby te  zapewniają nie tylko uzyskanie gładkich ścian, ale również korzystny mikroklimat w pomieszczeniach, wchłaniając lub oddając nadmiar wilgoci.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.