Nowa farba gruntująca

10.06.2010

Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest jakość produktu gruntującego i dlaczego warto na nią postawić.

Dobre zagruntowanie ścian przed malowaniem to tajemnica profesjonalnego malowania.
Nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest jakość produktu gruntującego i dlaczego warto na nią postawić.
Warto sięgać po dobre marki i wykorzystywać produkty z tej samej rodziny, które uzupełnią się w działaniu. Do oferty farb Designer, marki Beckers, wprowadzono Designer Primer – wodorozcieńczalną farbę akrylową przeznaczoną do gruntowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Produkt zastąpił w rodzinie Designer biały preparat gruntujący o nazwie Designer Grunt.
 
Od farby gruntującej zależy w ogromnej mierze końcowy efekt malowania, a więc estetyka, jednorodność i trwałość powłoki. Dobra farba gruntująca penetruje podłoże, wzmacnia je i wyrównuje jego chłonność, zapewniając poprawę przyczepności farby nawierzchniowej i jej równomierne wysychanie.
Designer Primer dzięki zawartości pigmentów i możliwości zabarwienia na kolor zbliżony do docelowego daje kryjącą, głęboko matową powłokę i eliminuje przebijanie odcieni starych wymalowań.
 
Designer Primer można stosować na powierzchniach tynków cementowo-wapiennych, gładziach gipsowych, płytach kartonowych-gipsowo oraz na podłożach betonowych. Gruntowanie rekomendowane jest w przypadku starych jak i świeżych tynków, przy czym te ostatnie można malować po upływie minimum 4 tygodni od powstania. Produkt przystosowany jest do aplikacji  pędzlem, wałkiem lub metodą natrysku. Po zagruntowaniu, farbę nawierzchniową można nakładać już po upływie 4 godzin. Farba posiada atest higieniczny PZH.

Designer Primer ma wydajność do 6-8 m2/ a czas schnięcia: ok. 4 h; opakowanie: 3 lub 10 l.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in