Jest źle z remontami na kolei

10.06.2010

Modernizacja torów kolejowych w Polsce przebiega wyjątkowo powoli, nieco lepiej jest w przypadku dworców.
Ważne trasy, np. z Siedlec na Białoruś, z Warszawy do Gdańska i Łodzi, z Wrocławia do Niemiec, remontowane są w iście ślimaczym tempie, a terminy remontów tras do mniejszych miejscowości są bliżej nieznane. Spółki samorządowe nie mają pieniędzy na modernizacje torów, a PKP nie potrafi odpowiednio wykorzystać unijnych funduszy – w projektach i przetargach są poważne opóźnienia, zaś za trzy lata PKP może stracić znaczna część tych środków. Na modernizacje ma szanse kilka dworców: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Katowice, Wrocław Główny, Łódź Widzew i Łódź Fabryczna, Gdynia.

Dobrze, że chociaż rozpoczęły się prace nad studium wykonalności trasy szybkiego pociągu z Warszawy przez Łódź do Poznania i Wrocławia, która ma być budowana od 2014 r.

 
Źródło: www.emetro.pl
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.