Nowa fabryka producenta regulatorów ciśnienia gazów MEDENUS GmbH

Artykuł sponsorowany

05.10.2020

Pierwszego września 2020 została oddana do użytku nowoczesna fabryka urządzeń do filtracji, regulacji i kontroli ciśnienia gazów.

 

Medenus - siedziba

 

W ostatnich latach możemy zaobserwować wyraźne przyspieszenie dynamiki rozwoju branży gazowej. Nowe technologie pozyskiwania, alokacji i wykorzystania paliw gazowych stawiają wysokie wymagania armaturze regulacyjno–zabezpieczającej.

 

Producent reduktorów ciśnienia gazów, zaworów szybkozamykających, zaworów upustowych i filtrów gazowych firma Medenus GmbH Niemcy nie pozostaje w tyle wyścigu technologicznego.

 

 

Firma MEDENUS Gas Pressure Regulation to producent z tradycjami. Już od przeszło 50 lat dostarcza innowacyjne i niezawodne urządzenia na potrzeby branży gazowej.

 

Charakterystyczną cechą produktów wytwarzanych przez firmę MEDENUS jest ich wysoka jakość, przystępna cena oraz niezawodność. Urządzenia wykonywane są ze stopów aluminium, którego właściwości użytkowe zostały zbadane przez politechnikę RWTH Aachen pod kątem wykorzystania nawet ze 100-procentowym czystym wodorem. Proces wytwarzania stopu aluminium oraz procesy odlewnicze odbywają się w odlewni Medenus, dzięki temu producent ma pełną kontrolę nad jakością wytwarzanych produktów.

 

Produkowane urządzenia (do 16 bar):

  • reduktory ciśnienia bezpośredniego działania,
  • reduktory ciśnienia pilotowane,
  • zawory szybkozamykające,
  • zawory upustowe,
  • filtry gazowe.

Urządzenia są przystosowane do pracy z gazem ziemnym, gazem koksowniczym, biogazem, bio-metanem, propanem, butanem, tlenem, wodorem, azotem, sprężonym powietrzem i innymi.

 

Świetnie opracowane dokumentacje techniczne w języku polskim oraz modele 3D pozwalają szybko dobrać i poznać wybrane urządzenie.

 

Nowa fabryka pozwoli na dostawę każdego z urządzeń w dowolnej konfiguracji w czasie nie dłuższym niż 3 do 4 tygodni lub w przypadku zamówień ekspresowych do 7 dni.

 

Klienci z terenu Polski mają zapewniony serwis i obsługę techniczną przez dystrybutora GFI Polska GasForIndustry.eu

 

 

MEDENUS. Nowe produkty roku 2019/2020

Reduktor pilotowany RSP254/255

Nowa seria zaworów upustowych SL 5 ECO

Nowa seria filtrów  DF50 ECO

Dodatkowo wydają się interesujące takie nowości jak reduktor z membraną bezpieczeństwa, która wyklucza konieczność wyprowadzania przewodów oddechowy na zewnątrz pomieszczenia. Zwróć uwagę, że nie ma to wpływu na działanie regulatora tak jak w przypadku stosowania zaworów oddechowych proponowanych przez innych producentów.

 

Myślisz o wymianie starego reduktora na nowy? MEDENUS może wraz z reduktorem dostarczyć odpowiedni adapter, który skompensuje różnice w długości i średnicy pomiędzy istniejącym starym urządzeniem, a nowym regulatorem MEDENUS.

 

Rekomendujemy zapisanie się do newslettera na stronie producenta medenus.de

 

Pełne wsparcie w zakresie merytorycznym i usług technicznych oferuje dystrybutor na Polskę:

GFI Gas For Industry Poland
PL42-600 Tarnowskie Góry, ul. Opolska 6
https://gasforindustry.eu
Producent:

MEDENUS

Gas-Druckregeltechnik GmbH

Im Langen Feld 3 D-57462 Olpe

https://medenus.de

Filtr gazu DF 100

Reduktor gazu ziemnego R100

https://gasforindustry.eu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.