Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

07.09.2015

Na Dolnym Śląsku powstało Narodowe Forum Muzyki z wyjątkową, największą w Polsce salą koncertową przystosowaną do prezentacji muzyki bez nagłośnienia. Jego budowa była możliwa dzięki blisko 144 mln zł dotacji z Programu Infrastruktura i Środowisko. Oficjalna inauguracja odbyła się 4 września.

Narodowe Forum Muzyki będzie największą w Polsce instytucją dedykowaną wyłącznie muzyce. Budynek, w którym jest ulokowane, składa się z trzech zasadniczych części: dużej sali koncertowej mającej 1800 miejsc, foyer dostępnego dla widzów oraz skomunikowanego z trzema małymi salami koncertowymi w podziemiach budynku, a także zaplecza biurowo-technicznego dla obsługi i muzyków. Kondygnacje podziemne obiektu, wyłączając foyer dwóch sal kameralnych pod częścią wejściową, w całości przeznaczone są na pomieszczenia techniczne odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie całego obiektu.

 

 

Duża sala koncertowa będzie największą w Polsce przystosowaną do prezentacji muzyki bez nagłośnienia o regulowanej, naturalnej akustyce. Budynek wyposażony został w niezbędny do prawidłowego funkcjonowania obiektu sprzęt oraz wyposażenie zainstalowane na trwałe (m.in. ruchome platformy, systemy: nagłośnienia, łączności, regulacji akustyki oraz oświetlenia). Przewidziano również zakup przenośnych środków trwałych, które są niezbędne do funkcjonowania sali koncertowej i realizacji programu kulturalnego.

 

 

Projekt dotyczący budowy siedziby Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu jest jednym z pięciu tzw. dużych projektów (o wartości powyżej 50 mln euro) z sektora kultury i dziedzictwa narodowego, zrealizowanych ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko. Ze względu na koszt, zgodę na ich unijne dofinansowanie musiała wydać Komisja Europejska.

 

 

Źródło: MIiR

Zdjęcia: Łukasz Rajchert (NFM)

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.