Na biurowcu Polna Corner zawisła wiecha

08.02.2017

Firma CERACO Polska świętowała wykonanie najwyższego elementu konstrukcyjnego biurowca Polna Corner. Prace budowlane wyprzedzają harmonogram.

Polna Corner to obiekt biurowy klasy A, usytuowany w narożniku ulicy Polnej oraz Waryńskiego. Są to trzy budynki. Każdy z nich spełnia inną funkcję, tworząc razem nowoczesny kompleks usługowo-biurowo-mieszkaniowy. Nowoczesna powierzchnia w sąsiedztwie gruntownie zmodernizowanej kamienicy to połączenie historii z zastosowaniem wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Zakończenie inwestycji jest planowane latem br.

Budynek Polna Corner podlega certyfikacji BREEAM. Na obecnym etapie projekt otrzymał, jako pierwszy w Polsce, poziom Excellent zgodnie z nowymi, bardziej wymagającymi wytycznymi z 2014 r.

Obiekt zapewnia 5400 m2 powierzchni biurowej, z czego typowa powierzchnia piętra waha się pomiędzy 580 a 700 m2. Na trzypoziomowym parkingu podziemnym znajdą się 62 miejsca parkingowe, spośród których 6 będzie przystosowanych do ładowania samochodów elektrycznych. W budynku znajdą się także lokale handlowe i usługowe o łącznej powierzchni 500 m2,w tym restauracja.

Generalnym wykonawcą jest konsorcjum firm PORR Polska Construction i Modzelewski & Rodek. Projekt budynku został opracowany przez pracownię  B'ART Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz, Bartłomiej Biełyszew z Warszawy. Za komercjalizację budynku odpowiada agencja CBRE.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.