Kładka pieszo-rowerowa na wyspę Bolko w Opolu

28.05.2019

Kładka pieszo-rowerowa na wyspę Bolko przez Kanał Ulgi zostanie wybudowana przez Mostostal Kielce.

 

 

Kładka pieszo-rowerowa na wyspę Bolko ma skomunikować ul. Bolkowską z centrum miasta. Jej długość wyniesie 260 m, a szerokość – 7 m. Obiekt jest częścią większego projektu przewidującego powstanie centrów przesiadkowych w rejonie dworca Opole Zachodnie oraz Opole Grotowice. Zbudowane zostaną też nowe ścieżki rowerowe. Realizacja ma się zakończyć przed końcem 2020 r.

Kontrakt na wykonanie zadania: Optymalizuj i buduj – Budowa kładki pieszo-rowerowej na wyspę Bolko przez Kanał Ulgi wraz z budową ścieżki rowerowej w ramach zadania: Budowa, rozbudowa i przebudowa infrastruktury niskoemisyjnego transportu publicznego w Opolu – etap I opiewa na kwotę 24 mln zł. Zadanie dofinansowane jest z Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014–2020.

 

 

Polecamy też: Polskie obiekty mostowe z kompozytów polimerowych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.