Innowacyjny podkład podłogowy iX

27.09.2018

Lafarge w Polsce wprowadza innowacyjny produkt dedykowany wykonywaniu podkładów podłogowych. iX CPP20 do posadzek jest dopasowany do potrzeb wykonawców używających maszyn typu miksokret. Nowatorska formuła zapewnia łatwe ściąganie i zacieranie mieszanki betonowej, a przez to oszczędność czasu nawet do 20%.

 

iX CPP20 to produkt o zmodyfikowanych technologicznie właściwościach – skład i cechy spoiwa zostały specjalnie dobrane pod kątem uzyskania szczególnych właściwości reologicznych mieszanki, a w konsekwencji wysokich parametrów wytrzymałościowych gotowego podkładu.

 

 

Unikatowa receptura produktu dopasowana jest do prac przy użyciu maszyn typu miksokret. iX CPP20 ma skład, który zapewnia optymalne parametry i eliminuje dodatkowe prace operatora maszyny. Produkt pakowany jest w worki 20 kg, zamiast tradycyjnie używanych 25 kg, co ułatwia dozowanie spoiwa do maszyny i podnosi komfort pracy operatora.

Kolejną kluczową zaletą iX CPP20 jest właściwa reologia mieszanki, dzięki czemu jej układanie oraz zacieranie posadzki wymaga od specjalistów włożenia mniejszej ilości energii i może być wykonywane znacznie szybciej. Posadzka wykonana przy użyciu iX CPP20 ma wyższą wytrzymałość na ściskanie i zginanie niż porównywalne posadzki cementowe. Zapewnia to lepszą trwałość oraz ułatwia prace wykończeniowe, np. układanie płytek lub parkietu drewnianego. Produkt ma też lepsze parametry przewodności cieplnej w porównaniu do podkładów podłogowych wykonanych na tradycyjnym spoiwie, co jest istotne przy wykonywaniu posadzek z ogrzewaniem podłogowym.

Zastosowanie iX CPP20 daje możliwość wykonania podkładu podłogowego w klasach CT-C12-F2 do CT-C30-F5 zgodnie z normą PN-EN 13813:2003.

 

 

Parametry techniczne:

– powierzchnia właściwa wg Blaine’a – 4607 cm²/g

– początek czasu wiązania – 270 min

– koniec czasu wiązania – 382 min

– wytrzymałość na ściskanie po 2 dniach, badana zgodnie z PN-EN 196-1 – 26,0 Mpa

– wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach, badana zgodnie z PN-EN 196-1 – 56,9 Mpa

– gęstość właściwa – 2,89 g/cm³

– wodożądność – 31,30%

– zawartość siarczanów (jako SO3) – 2,70%

– zawartość chlorków (jako CI-) – 0,07%

– zawartość alkaliów (eq Na2O) – 1,27%

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.