Fotokataliza w farbach Tytan EOS

13.07.2010

Nowa receptura farb elewacyjnych Tytan Professional wykorzystuje fotokatalityczne właściwości nanocząsteczek tytanu. Dzięki nim te zaawansowane technologicznie produkty uzyskują właściwości samoczyszczące.

Fotokataliza to proces polegający na przyśpieszaniu reakcji chemicznych pod wpływem światła. Zachodzi on dzięki nanocząsteczkom dwutlenku tytanu (TiO2), które reagując z promieniami słonecznymi powodują utlenianie i rozkładanie różnego rodzaju zabrudzeń organicznych. Rozłożone cząsteczki brudu odpadają samoczynnie lub pod wpływem  wody (np. podczas deszczu). Dzięki wykorzystaniu efektu fotokatalizy w farbach elewacyjnych Tytan EOS po malowaniu uzyskuje się powłoki zdolne do samoczyszczenia.

 

Farby elewacyjne Tytan EOS (zolokrzemowa EO oraz silikonowa EOS) to gotowe do użycia produkty, charakteryzujące się wysoką wydajnością. Zastosowana w nich formuła umożliwia nakładanie ich za pomocą pędzla, wałka lub metodą natrysku. Dzięki silnym właściwościom kryjącym farby nie pozostawiają smug na malowanej powierzchni.

 

 

Nowe farby elewacyjne Tytan EOS charakteryzują się wyjątkową odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zawierają kompleks, który dzięki właściwościom glono- i grzybobójczym zabezpiecza pokryte powierzchnie przed korozją mikrobiologiczną. Z tego powodu ich stosowanie zalecane jest wszędzie tam, gdzie powierzchnia narażona jest na działanie grzybów i alg – w pobliżu lasów, na terenach nadmorskich oraz w sąsiedztwie zbiorników wodnych.

Wszystkie farby elewacyjne systemuTytan EOS dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej wzornika Kolekcji Barw Tytan EOS. Dodatkowo indywidualny dobór odcieni umożliwia System Barwienia Tytan EOS.

 

Farba elewacyjna  EO zolokrzemowa, dzięki obecności krzemionki koloidalnej tworzy powłokę o podwyższonej przepuszczalności pary wodnej. Z uwagi na niską nasiąkliwość rekomendowana jest do malowania materiałów budowlanych charakteryzujących się dużą przepuszczalnością pary wodnej, jak beton komórkowy i wełna mineralna. Z kolei niskoalkaiczny odczyn PH sprawia, że produkt ten jest zalecany na powierzchniach narażonych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak kwaśne deszcze.

Farba elewacyjna EOS silikonowa to zaawansowana technologicznie farba na bazie żywicy silikonowej. Jest produktem o wysokiej wydajności – z jednego opakowania można pokryć nawet do 50m2 powierzchni. Farba wypełnia mikrorysy w strukturze elewacji, dlatego podczas wysychania nie dochodzi do powstawania spękań i zmarszczeń. Farbę elewacyjną EOS silikonową można stosować na wszystkich podłożach mineralnych, jak beton czy tynki. Jej zastosowanie jest zalecane w miejscach narażonych na działanie silnych zanieczyszczeń (na obszarach uprzemysłowionych, przy ruchliwych ulicach), a także na terenach leśnych, w bliskim sąsiedztwie drzew i krzewów roznoszących zarodniki mikroorganizmów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in