ERBUD wybuduje dwa obozowiska dla armii

14.08.2023

Tymczasowe obozowiska kontenerowe powstaną w woj. podlaskim. Zleceniodawcą jest Agencja Mienia Wojskowego. Wartość robót to łącznie ok. 30 mln zł.

 

Inwestycje te realizowane będą na potrzeby nowo formowanej Brygady Pancernej i Brygady Zmotoryzowanej w strukturach 1 Dywizji Piechoty Legionów. Ich głównym celem będzie stworzenie niezbędnej infrastruktury przystosowanej do ruchu i stacjonowania czołgów oraz zapewnienia zaplecza biurowo-sztabowego, koszarowego, sanitarnego i magazynowego koniecznego do ich tymczasowego funkcjonowania. W ramach prac powstaną 142 kontenery mieszkalne dla 300 żołnierzy oraz 8 kontenerów magazynowych. ERBUD wykona również drogi dojazdowe oraz ogrodzi teren w obu lokalizacjach.
ERBUD
Fot. @ qrrr – stock.adobe.com
W związku z obecną sytuacją geopolityczną, rząd zapowiada modernizację i rozbudowę armii na dużą skalę. Duża część środków będzie przeznaczona na projekty infrastrukturalne. Widzimy tu dla nas bardzo ciekawy rynek i szansę na rozwój w kolejnym segmencie budownictwa – mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes firmy ERBUD-u. Mamy doświadczenie w realizacji projektów dla wojska – wykonaliśmy ich już kilkadziesiąt. Pozyskany kontrakt przyniesie kolejne referencje i poszerzy nasze doświadczenie. Będzie to zaczyn do stworzenia w strukturze Grupy jeszcze silniejszej dywizji odpowiedzialnej za segment wojskowy – dodaje Jacek Leczkowski.
Termin realizacji zlecenia to 3 miesiące od dnia podpisania umowy. Obozowiska powstaną więc jeszcze w pierwszej połowie listopada 2023 roku.
Źródło: ERBUD

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.