ENERGETAB 2020 – targi, które zgromadziły 250 wystawców

22.09.2020

Targi ENERGETAB co roku przyciągają wielu wystawców i odwiedzających. W 2020 roku impreza odbyła się w warunkach obostrzeń sanitarnych. Organizatorzy liczą, że pomimo pandemii, targi pomogły ożywić kontakty w branży elektroenergetycznej i przyczynią się do rozwoju firm.

 

W Bielsku-Białej zakończyły się targi ENERGETAB. Wydarzenie rozpoczęło się 15 września 2020 r. i trwało trzy dni. Targi zgromadziły ok. 250 wystawców – głównie z Polski, gdyż firmy zagraniczne w większości obawiały się trudności z międzynarodową komunikacją. Wystawcy zdecydowali się przyjechać do Bielska-Białej aby pokazać, że się rozwijają i pracują nad nowymi rozwiązaniami. Liczą też na nawiązanie nowych relacji biznesowych i umocnienie tych dotychczasowych – z innymi uczestnikami targów, którym też nie wystarcza już porozumiewanie się jedynie przez internet. To bardzo ważne dla gospodarki, szczególnie w aktualnej sytuacji.

 

 

Organizatorom udało się wspólnie z wystawcami zorganizować jedną z pierwszych w Polsce imprez targowych w tak nietypowej sytuacji, w jakiej znalazł się świat w 2020 roku. To trudny czas. Pandemia nie oszczędziła żadnej branży, również elektroenergetycznej, która być może długo jeszcze będzie borykać się ze skutkami spowolnienia gospodarczego. Zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających decyzja o udziale w targach w tej sytuacji była więcej niż trudna. Jednak organizatorzy nie poddali się i przy zachowaniu wszelkich obostrzeń sanitarnych – zorganizowali targi. Tradycja targów energetycznych organizowanych pod Szyndzielnią nie została przerwana.

 

Zobacz też:

 

Pierwszego dnia targów (11 września) odbyło się uroczyste otwarcie imprezy. W hali A spotkali się między innymi prezydent miasta Bielsko-Biała Jarosław Klimaszewski, zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia, prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich Piotr Szymczak, dyrektor Instytutu Energetyki w Warszawie Tomasz Gałka, reprezentujący Tauron Dystrybucja Grzegorz Krajewski, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Elektroenergetyki Janusz Nowastowski, dyrektor generalny Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska Bogdan Pilch, prezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Elektroenergetycznej Jacek Stankiewicz oraz prezes ZIAD Bielsko-Biała SA Dariusz Mrzygłód. Targi honorowym patronatem objął Minister Klimatu Michał Kurtyka.

 

Wydarzenie targowe w 2020 roku przebiegało inaczej niż zazwyczaj. I to zarówno jeśli chodzi o przestrzeń targową, liczbę wystawców i zwiedzających, jak i pozostałe tradycyjne elementy targów ENERGETAB, do których wszyscy uczestnicy są przyzwyczajeni. Zmiany nie ominęły również Konkursu Targowego. W 2020 roku nagrody i wyróżnienia przyznano kilkunastu firmom. Targi stały się doskonałą okazją do pokazania, że nagrodzone firmy przetrwały kryzys w dobrej formie, pracowały w tym czasie nad nowymi rozwiązaniami, którymi mogą się teraz pochwalić. Ze względów sanitarnych organizatorzy zrezygnowali z tradycyjnego i uroczystego wręczenia nagród. Ale też zrobili wszystko, by nagrodzone firmy mogły poczuć się wyjątkowo – w tym roku dla odmiany to przedstawiciele Komisji Konkursowej wybrali się na stoiska laureatów, by tam uroczyście wręczyć puchary, medale i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazły się między innymi Wytwórnia Sprzętu Elektroenergetycznego AKTYWIZACJA Spółdzielnia Pracy, która otrzymała Statuetkę „Złoty Volt” Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki za Akustyczno-optyczny wskaźnik napięcia AOWN-6, ELKO-BIS Systemy Odgromowe Sp. z o.o., który otrzymał Srebrny Medal Targów ENERGETAB 2020 za Nową serię modułowych masztów odgromowych, laureat Brązowego Medalu Targów ENERGETAB 2020 za Układ Automatyki Odciążającej – firma KARED Sp. z o.o. Wyróżnienia targowe otrzymały między innymi firmy CERBIOMED Sp. z o.o. za Wyparne urządzenie chłodzące Power Breezer i Finder Polska Sp. z o.o. za Licznik serii 7M 7M.24.8.230.0310.

 

Energetab targi

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.