Eko Marina w Polańczyku otwarta

29.06.2020

Na Podkarpaciu – w Polańczyku oddano do użytkowania Eko Marinę. Inwestycja kosztowała ponad 11 min złotych i była dofinansowana z programu Polska Wschodnia.

 

Główną atrakcją w projekcie Eko Marina w Polańczyku jest oferta rekreacyjno-sportowa innowacyjnego produktu turystycznego na Zalewie Solińskim, w formie gier wodnych typu watercaching. Będzie to kompleksowa oferta zlokalizowana w 3 miejscach na Zalewie Solińskim – u każdego z 3 konsorcjantów. Produkt turystyczny oparty jest na połączeniu gier terenowych typu LARP, ale rozgrywanych na wodzie przy użyciu ICT. Tworzony produkt turystyczny zlokalizowany jest w bardzo ciekawym geograficznie, przyrodniczo, hydrologicznie i kulturowo miejscu.

 

Otwarty kompleks Eko Mariny to dwa budynki, obiekt gastronomiczny z tarasem, szkoła żeglarska, biura, sala konferencyjna i zaplecze sanitarne z toaletami i prysznicami dla żeglarzy wraz z zagospodarowaniem terenu (alejki, nasadzenia), a także pomost pływający z basenami wraz z prezentacją jednostek pływających (łodzie, motorówki, katamarany spacerowe, kajaki dwu- i trzyosobowe).

 

Projekt łączy tradycyjną, wodną turystykę aktywną z ekologiczną i nowoczesną infrastrukturą wspomagającą, a przy tym wykorzystuje narzędzia informatyczne.

 

 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Zobacz: Nowy most kolejowy w województwie podkarpackim

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.